پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          30 خرداد 1391 - 19 June 2012چارچوب حجاب در واحد علوم تحقیقات و تعریف رنگ مانتوی دانشجویان

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به گفته معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، بر اساس چارچوب حجابی که در این واحد تعریف خواهد شد، حتی نوع رنگ مانتوی دانشجویان تعریف می شود و با توجه به فصل گرما دانشجویان الزامی برای پوشیدن مانتوی مشکی ندارند.

عصمت سوادی از تعریف و تصویب چارچوب حجاب و عفاف در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: برخی دانشجویان هنوز نمی دانند چگونه باید از نظر پوششی در دانشگاه حاضر شوند، بنابراین واحد علوم تحقیقات در این زمینه قصد تعریف چارچوبی قانونی و مصوب برای حجاب دانشجویی دارد.

وی که بر این باور است با اجبار دانشجویان به رعایت حجاب نه تنها نمی توان نتیجه گرفت، بلکه به نتیجه عکس هم می رسیم، اظهار داشت: این چارچوب در جلسه شورای فرهنگی علوم تحقیقات تعریف و در قالب مصوبه ای، قانونی خواهد شد.

به گفته معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، پس از تصویب چارچوب حجاب، این قانون روی سردرهای دانشکده ها به منظور اطلاع رسانی دانشجویان نصب خواهد شد.

سوادی با توجه به گرمای هوا اعلام کرد که دانشجویان از نظر معاونت فرهنگی الزامی به پوشیدن مانتوی مشکی ندارند اما نباید از مانتوهای دارای رنگهای زننده در محیط آموزشی دانشگاه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حتی حاضریم رنگ مانتو را هم برای دانشجویان تعریف کنیم، ادامه داد: اگر لازم باشد در این زمینه ابعاد حجاب و حتی رنگ لباس را هم تعریف می کنیم.

این مقام مسئول واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش مهر درباره برخورد با دانشجویانی که حجاب را در چارچوب دانشگاه رعایت نمی کنند، گفت: نظر من این است که در مرحله اول نباید دانشجویان را به کمیته انضباطی معرفی کرد، چه بسا ممکن است این دانشجو هنوز تفهیم نشده باشد و با این دسته از دانشجویان ابتدا در دفتر فرهنگی صحبت و آنان را تفهیم می کنیم.

سوادی تاکید کرد که بعد از این مرحله اگر به احتمال یک درصد دانشجویی باشد که قصد داشته باشد نوع پوشش نامناسب را به دانشجویان دیگر تسری دهد، به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد.

معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات خاطرنشان کرد 99 درصد دانشجویان در همان مرحله اول به مهمترین نکات درباره حجاب توجه و عمل می کنند.


تگ ها حجاب علوم تحقیقات دانشجویان

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت