پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          22 تیر 1391 - 12 July 2012
طرح ماده قانونی پذیرش دانشجوی پولی در مجلس

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پذیرش دانشجوی پولی در برخی دانشگاهها گفت: این ماده قانونی قابل اصلاح است، اگر دو سوم نمایندگان اراده کنند می توان آن را در صحن علنی مجلس مطرح کرده و اصلاح کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی گفت: درباره طرح دانشجوی پولی صحبت هایی بین اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی انجام گرفته است و ما معتقدیم که این طرح موجب یک سری دغدغه ها شده است.
وی ادامه داد: فرزندان خانواده‌های مستضعف نمی توانند در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی، شبانه و جامع علمی کاربردی که شهریه دریافت می کنند به تحصیلات خود ادامه دهند و در حال حاضر کمتر از یک چهاردهم صندلی دانشگاه‌ها دولتی هستند که روزانه بوده و شهریه اخذ نمی کنند. این طرح باعث نگرانی اقشار مستضعف که ولی نعمت ما هستند شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات جمهوری اسلامی افزود: ممکن است عنوان شود که دانشجویان در ظرفیت های مازاد پذیرفته می شوند که این مساله هم نمی تواند دغدغه این خانواده ها را منتفی کند.

سلیمی افزود: رئیس دانشگاه وقتی به دریافت پول از دانشجو عادت کند، به تدریج با توجه به مشکلات مالی دانشگاه‌ها ممکن است تحریک شده و آن را دربخش های دیگر هم اعمال کند.

وی با بیان اینکه باید در این زمینه با احتیاط حرکت کرد، گفت: درست است که در برنامه پنجم یک ماده قانونی در این رابطه وجود دارد اما این ماده قانونی قابل اصلاح است، اگر دو سوم نمایندگان اراده کنند می توان آن را در صحن علنی مجلس مطرح کرده و آن را اصلاح کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی گفت: طرح دانشجوی پولی باعث ایجاد نوعی بی عدالتی می شود یعنی کسانی که توان مالی بیشتری دارند می توانند ظرفیت های بیشتری هم به خود اختصاص دهند.

وی ادامه داد: این طرح موجب بی عدالتی تحصیلی می شود و باید جنبش عدالتخواه دانشجویی پیگیر این مساله باشد.

سلیمی درپاسخ به این سئوال که آیا طرح دانشجوی پولی در دستور کارکمیسیون آموزش قرار می گیرد، گفت: قصد داریم این مساله را در کمیسیون و بین اعضا مطرح کنیم و با هیات رئیسه هم در این رابطه صحبت می کنیم تا در دستور کار کمیسیون قرار دهند، ولی هنوز در دستور کار کمیسیون قرار نگرفته است.
تگ ها پذیرش دانشجوی پولی مجلس

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت