پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          07 امرداد 1391 - 28 July 2012
ارسال فراخوان به ضامنها برای تسویه حساب دانشجویان بدهکار

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با اعلام راهکار جدیدی برای دریافت بدهی دانشجویان و بازپرداخت وامهای آنها گفت: فراخوان دریافت بدهی دانش آموختگانی که تا سه قسط خود را پرداخت نکرده اند این بار برای ضامنهای آنان در حال ارسال است.

منصور حبیب پور گودرزی با اشاره به بدهکاران صندوق رفاه دانشجویان به روال معمولی دریافت دفترچه قسط از سوی دانش آموختگان برای پرداخت مبالغ بدهی اشاره کرد و گفت: بدهکاران صندوق رفاه به طورعادی با دریافت دفترچه قسط بعد از دانش آموختگی اقساط خود را پرداخت می کنند و چالشی در پرداخت مبالغ بدهی آنان نداریم. مگر دانشجویانی که بنا به دلایلی ارتباطشان با دانشگاه قطع می شود یا به علت اخراج و ترک تحصیل همچنین ابعادی که برای صندوق رفاه روشن نیست دفترچه قسط برایشان صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه این عده از دانشجویان در سال تحصیلی که گذشت تعیین تکلیف شدند، اعلام کرد که هنوز برخی دانشگاهها آمار کامل بدهکاران را به صندوق رفاه ارائه نداده اند.

به گفته گودرزی یک عده از این دانش آموختگان در سازمانها و دستگاههای مختلف کشور فعالیت می کنند که با ارسال نامه ای به این دستگاهها اعلام کردیم دانش آموختگانی که مدرک موقت دانش آموختگی دریافت کرده اما هنوز بدهکار صندوق رفاه هستند از طریق کارگزینی همان دستگاه در پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان همچنین یادآوری کرد که عده ای دیگری از دانش آموختگان دفترچه قسط را دریافت کرده اند اما به هر دلیل از پرداخت اقساط خودداری می کنند. از نظر صندوق رفاه دانشجویانی که تا سه قسط متوالی خود را پرداخت نکنند "بدهکار معوق" به شمار می آیند.

وی به فراخوانی اشاره کرد که طی آن به بدهکاران نسبت به پرداخت کل مبلغ بدهی شان تاکید شده و ادامه داد: در این فراخوان عده ای از دانش آموختگان یا خانواده هایشان برای پرداخت مبالغ بدهی اقدام کرده اند. در این میان حتی برخی از ضامنها با ابراز نگرانی از عدم پرداخت مبالغ بدهی اعلام کرده اند که برای دریافت این وام از سوی دانشجویان آبروی خود را گرو گذاشته بودند.

گودرزی در ادامه از ارسال دومین فراخوان خبر داد و گفت: در این فراخوان، صندوق رفاه با دانش آموختگان طرف نیست و از طریق تعهد محضری که ضامنها برای دانشجویان ارائه داده اند، پیگیر قضایی پرداخت بدهی این عده از بدهکاران است.

وی افزود: در این فراخوان ضامنها باید مبلغ بدهی دانش آموختگان را پرداخت کنند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان یادآوری کرد که از سال 86 تاکنون بالغ بر 47 هزار دانشجو مبلغ 8 میلیاردتومان به صندوق رفاه بدهکار هستند و متاسفانه این چرخه در حال تکرار است.

تگ ها ضامنهای وام های دانشجویی تسویه حساب دانشجویان بدهکار وام دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت