پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          19 دی 1391 - 08 January 2013
هزینه اعزام هر دانشجو به خارج برابر با مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه


رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج از میزان هزینه ای که طبق چارچوب مصوبات وزارت علوم باید خانواده ها در ازای اعزام فرزندشان به این موسسات بپردازند، خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از مرتضی هنری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج ضمن اعلام فعالیت 175 موسسه مجاز اعزام دانشجو در کشور به خانواده ها توصیه کرد و گفت: خانواده هایی که با موسسات غیرمجاز مواجه می شوند نه تنها این موسسات را برای اعزام فرزندانشان انتخاب نکنند بلکه تخلف آنان را بلافاصله به وزارت علوم اطلاع دهند.

رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو با بیان اینکه باید دانشگاههایمان را به سطحی برسانیم که پذیرش داشته باشند، علت این امر را تعداد زیاد داوطلبانی دانست که تمایل دارند در دانشگاههای ایران تحصیل کنند.

هنری در خصوص راهنمایی خانواده ها برای اطلاع داشتن از میزان هزینه هایی که باید در قبال موسسات مجاز اعزام پرداخت کنند به یک دستورالعمل وزارت علوم اشاره کرد و تصریح کرد: وزارت علوم در این زمینه راهنمایی تهیه کرده که من با آن موافق نیستم اما از آن باید اطاعت کرد. بر اساس راهنمای مذکور، هزینه ای که یک موسسه در ازای اعزام یک دانشجو می تواند دریافت کند عبارتست از حقوقی که وزارت علوم در یک ماه به یکی از دانشجویان بورسیه اش می دهد.

وی با اشاره به معایب این دستورالعمل وزارت علوم، اظهار داشت: در وهله نخست، مقطع تحصیلی که دانشجو برای آن به خارج اعزام می شود در نظر گرفته نشده است، دوم اینکه باید دید موسسه مذکور به چه میزان دانشجو را برای اعزام راهنمایی و آماده می کند که این موضوع از اهمیت بالایی در اعزام برخوردار است.

به گفته این مقام مسئول، می توان در ازای مشاوره به خانواده ها از آنان بابت این خدمت هزینه ای دریافت کرد اما در حال حاضر چنین مکانیزمی در کانون وجود ندارد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه موسسات اعزام تبدیل به موسساتی آموزش، فرهنگی و مشاوره ای شوند، اظهار داشت: با محقق شدن این امر، مردم به راحتی می توانند از خدمات مشاوره ای این موسسات بهره ببرند اما اگر خانواده ای از من مشورت بخواهند من هیچ گاه به آنان نمی گویم فرزندشان را برای ادامه تحصیل به خارج بفرستند زیرا وظیفه من ارائه اطلاعات دقیق و درست است.


تگ ها دانشجو بورسیه مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه اعزام دانشجو تحصیل در خارج دانشجو هزینه اعزام دانشجو به خارج مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت