پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          30 بهمن 1391 - 18 February 2013


نظام پذیرش دانشجو در کشورنماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: نظام پذیرش دانشجو در کشور رویه خوبی ندارد که باید آسیب‎شناسی جدی در این راستا صورت پذیرد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رضا صابری در جمع دانشجویان استان اظهار داشت: در پذیرش دانشجو باید متناسب با مقتضیات هر استان، راه‌حلی طراحی و اتخاذ شود.

وی ادامه داد: نزدیک به بیش از 50 ساعت جلسات کارشناسی اختصاصی با وزارتخانه‎های علوم تحقیقات، آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، سازمان سنجش و چندین دانشگاه معتبر برگزار شد که جمع‎بندی آن منتج به ارائه طرح جدیدی به مجلس شده است.

طرح جامع سنجش و پذیرش دانشجو در دستور کار مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جامع سنجش و پذیرش دانشجو برای دانشگاه و مراکز عالی به مجلس ارائه شده است، خاطرنشان کرد: در طرح مذکور برای نخستین‌بار علاوه بر بحث سنجش، موضوع پذیرش دانشجو نیز مطرح شده است.

صابری تصریح کرد: در نقشه جامع علمی کشور که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، یکی از اقدامات ملی تدوین یک نظام سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شده است.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در صحن مجلس به عنوان یکی از برنامه‎های کمیسیون آموزش و تحقیقات در دستورکار هیئت رئیسه است، افزود: این طرح قرار است به رأی نمایندگان گذاشته شود که به عنوان یکی از طرح‎های مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نقدهایی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش وارد است

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: این سند یکی از مهم‌ترین موضوعات در مجلس نهم بود که شاید نزدیک به سه ماه از جلسات کمیسیون به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

صابری یادآور شد: دولت در نظر داشت که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال جاری اجرایی شود، اما دیدگاه‌های مختلفی در مورد اجرای این سند وجود داشت، چنانچه جمع‎بندی کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس بر این قرار گرفت که توقف اجرای این سند شاید نامناسب باشد، بنابراین در اجرایی شدن سند مدارا کرد.

وی در پایان بیان داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسات متعددی به نقد اجرای این سند پرداخته و ضعف‎های آن را به مسئولان وزارت آموزش و پرورش منتقل کرده است که امیدواریم نقایص آن برطرف شود.


تگ ها دانشجو نظام پذیرش دانشجو در کشور پذیرش دانشجو نظام پذیرش دانشجو

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت