پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          23 اسفند 1391 - 13 March 2013
رابطه معاون فرهنگی وزارت علوم با فعالان دانشجویی


معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه از ظرفیت دانشجویان و استادان، در ماه‌های آینده که انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم، استفاده خواهیم کرد، گفت: مدیران فرهنگی رابطه خود را با فعالان دانشجو تقویت و تصحیح کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، دکتر غلامرضا خواجه سروی در هشتمین نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: موفقیت هایی که در هفت سال گذشته در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها رخ داد، باعث شد که فضای دانشگاهی از یک فضای سیاست‌زده به یک فضای آرام و فعال تغییر شکل پیدا کند.

وی با اشاره به ابلاغ راهبردی سند فرهنگی دانشگاه‌ها به دانشگاه های سراسر کشور گفت: این سند در روزهای اخیر به صورت رسمی ابلاغ شده، پس باید اجرای آن را جدی تر دنبال کنیم.

خواجه سروی ادامه داد:‌ امروز دانشگاه‌های ما، هم دانشگاه‌های آرامی هستند و هم فعالیت‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری با شور و نشاط زیادی برگزار می شود؛ البته فضای موجود در دانشگاه با فضای مطبوع فاصله زیادی دارد، اما مطالبات دانشجویان مطالبات نظام و رهبری بوده و در حوزه استادان نیز تقویت نگرش تربیتی رخ داده است.

وی یادآور شد: امروزه هیچ استادی در دانشگاه نیست که دغدغه تربیت انسان و تحویل دادن یک فرد دانش آموخته به جامعه را نداشته باشد، بنابراین اینکه دانشگاه به یک محیط تربیتی و تعهدی تبدیل شود، دغدغه جامعه ماست.

معاون فرهنگی وزیر علوم یادآور شد: گلایه تشکل های دانشجویی از مدیران فرهنگی در دانشگاه‌ها این است که می گویند مدیران فرهنگی اجازه فعالیت به ما را نمی دهند، بنابراین ما تاکید می کنیم که از ظرفیت دانشجویان و استادان، خصوصاً در ماه‌های آینده که انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم، استفاده خواهیم کرد.

وی افزود:  دانشگاه‌هایی که این ظرفیت را ندارند، فعال می کنیم و دانشگاه‌های ما حدود پنج میلیون دانشجو و استاد دارد که باید در انتخابات حضور گسترده داشته باشند.

وی ادامه داد: تا زمان انتخابات سه مرحله باید در دانشگاه‌ها اجرایی شود که یکی تبیین انتخابات است، دیگری مشارکت آفرینی و ایجاد زمینه برای انتخاب اصلح و پس از انتخابات نیز مدیریت فضای دانشگاه به سمت حرکت عقلانی دانشگاه مطرح است.

خواجه سروی در ادامه افزود: حضور دانشگاهیان به عنوان ناظر بر انتخابات فواید مهمی دارد که یکی از آنها روایتگری انتخابات در محیط‌های دانشگاهی است و بعد از انتخابات باید محیط دانشگاه طوری مدیریت شود که سیر عقلانی خود را طی کرده و دستخوش دشمنان نشود و انتظار ما این است که مدیران فرهنگی رابطه خود را با فعالان دانشجو تقویت و تصحیح کنند

تگ ها رابطه معاون فرهنگی رابطه معاون فرهنگی و دانشجویی فعالان دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت