پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          03 دی 1392 - 24 December 2013


پدیده‌ای به نام  پایان‎نامه آماده برای فروشمعاون دانشگاه زنجان نسبت به دغدغه پژوهشگران به فروش پایان‎نامه آماده، ابراز نگرانی کرده و بر توجه کیفیت پایان‎نامه‎ها توسط اساتید تاکید کرد.

دکتر جلال صبا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، گفت: مقابله با پدیده پایان‌نامه فروشی به استاد راهنمای دانشگاه و گروه تخصصی که دانشجو و استاد راهنما در آن قرار دارد مربوط می‌شود. البته این صحبت به این معنی نیست که اساتید از این موضوع مطلع هستند و چشم‎پوشی می‌کنند، بلکه اساتید دقت کافی را ندارند که چنین اتفاقی رخ می‌دهد؛ البته در دانشگاه‎های دولتی این موضوع کمتر دیده می‌شود، ولی متاسفانه در دانشگاه‎های کوچک و خصوصاً دانشگاه‎های غیردولتی به دلیل حجم زیاد دانشجوی پذیرفته شده، شاهد بروز این رخداد هستیم.

وی افزود: اساتیدی که در این زمینه دلسوزی دارند نسبت به پذیرش پایان‎نامه حساسیت نشان می‌‎دهند. مثلاً استادی، یک پایان‎نامه دکترا و 2 پایان‎نامه کارشناسی ارشد قبول کرده است، در حالی که این استاد 100 مقاله به چاپ رسانده و انتظار می‌رود تعداد پایان‌نامه های مورد راهنمایی‌اش بیشتر باشد، اما این فرد کمیت را فدای کیفیت نکرده، ولی متاسفانه دیده می‌شود در یک واحد از یک دانشگاه کوچک یک استاد 40 دانشجو را راهنمایی می‎کند، پس در این شرایط قطعاً شاهد استفاده از پایان‌نامه‌های دیگران خواهیم بود.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: وقتی راهنمایی تعداد دانشجوی زیادی توسط یک استاد پذیرفته شود و دقت لازم در این زمینه انجام نگیرد برخی از دانشجویان به سمت خرید پایان‎نامه‎های آماده پیش می‌روند.

وی اظهار کرد: داوری پایان‎نامه‎های زیاد نیز مشکل است، زیرا داوری هر پایان‎نامه حداقل 8 ساعت زمان نیاز دارد و اگر تعداد آن زیاد باشد نمی‎توان با دقت در این زمینه نظر داد.

این مسوول تصریح کرد: باید پذیرفت که هر توسعه‎ای باید ابتدا کمی باشد و بعد کیفی، زیرا نمی‎توان از ابتدا شرایط کیفی سختی داشت بدون اینکه کمیت را گسترش داد. تاکنون کشور رشد کمی خوبی داشته است و دانشگاه‎ها به خوبی رشد کرده‎اند و هم‎اکنون زمان توجه بر کیفیت است و اگر بر کیفیت تاکید نشود تمام زحمت‎هایی که برای رشد کمی هزینه شده است به هدر می‌رود که موضوع پایان‎نامه و کاربردی کردن موضوعات تحقیقاتی نیز از دیگر پایه‎های تحقیقاتی است.

وی یادآور شد: اگر بتوان یک پروژه بزرگ تحقیقاتی را تعریف کرد، می‎توان چند پایان‌نامه را داخل آن ساماندهی کرد که علاوه بر مفید بودن پایان‌نامه‌های دانشجویی دیگر اتفاقاتی مانند فروش پایان‌نامه آماده اتفاق نمی‌افتد، لذا کار باید از پایه درست انجام شود.

تگ ها پایان نامه فروشی پایان نامه فروش پایان نامه خرید پایان نامه پایان نامه تحصیلی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت