پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          24 اسفند 1392 - 15 March 2014


 هوشمند شدن کارت دانشجویی دانشجویان

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که یک میلیون و 863 هزار فرزند دارم، گفت: فرزندان من هم در مدارس سما هم در واحدهای دانشگاهی هستند. این دانشجویان امانت‌های خانواده‌ها در دست ما هستند. همه را دوست دارم و آنها را فرزندان خود می‌دانم و به آینده شان اهمیت می‌دهم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر میرزاده در جشن همدلی، همراهی، همگامی و همکاری که به مناسبت فرا رسیدن سال نو در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور معاونان و کارکنان بخش های مختلف سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به تحقیق بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی بوده و تأثیر آن در توسعه علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان این که تأثیر تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی از دید سازمان ملل هم دور نمانده است، ادامه داد: سازمان ملل چندی پیش اعلام کرد دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه اقلیم های مختلف ایران نقش بسزایی داشته است.

میرزاده با بیان این که در حال حاضر بیش از 40درصد آموزش عالی ایران بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار بیش از 10میلیون فارغ التحصیل دانشگاه در ایران وجود دارد که از این تعداد 5 میلیون نفر در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده اند.

وی با بیان این که تحصیلات عالی در ارتقای سطح فرهنگی خانواده و جامعه تاثیر عمده ای دارد، تصریح کرد: پر واضح است جامعه ای که 10میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی دارد دیگر کلاه سرش نمی رود، این جامعه پرسشگر است، باید اقناع شود چنین جامعه ای را نمی توان با دستورات مکانیکی اداره کرد.

میرزاده با اشاره به تاثیر مستقیم دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فرهنگی، سیاسی و علمی ایران، اظهار داشت: دانشگاه آزاد معادل همه بودجه هایی که دولت تا کنون هزینه کرده، تأثیر داشته است.

وی با بیان این که قیمت تمام شده پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی یک هفتم قیمت تمام شده پژوهش با امکانات مساوی در بخش دولتی است، افزود: آمارها نشان می دهد هزینه تحصیل هر دانشجوی دانشگاه آزاد تقریباً یک سوم هر دانشجو در سیستم دولتی است این نشان می دهد که همکاران ما چه در هیات علمی و چه کارکنان دانشگاه در توسعه علمی ایران، با هزینه کم بسیار موثر بوده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مقایسه بودجه دانشگاه آزاد با وزارت علوم پرداخت و گفت: بودجه سال 1392 ما حدود 3200میلیارد تومان بود در حالی که در همین سال بودجه آموزش عالی در وزارت علوم، حدود 6000میلیارد تومان بود. اگر بخواهیم مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که بودجه ما باید به 18هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: این تفاوت ها نشان می دهد که واگذاری فعالیت های به بخش خصوصی تا چه اندازه می تواند به دولت کمک می کند ولی متأسفانه هنوز از بودجه عمومی برای فعالیت هایی که می تواند بخش خصوصی آن را انجام بدهد، اعتبار تخصیص داده می شود و این یکی از مشکلات بزرگ برنامه ریزی ایران است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید همدلی، همراهی، همگامی و همکاری مسئولان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: دستان شما به همراه مدیریت دانشگاه می تواند کارهای بزرگی شکل دهد. ما با استعانت الهی 30 جبهه کاری بزرگ را برای توسعه کیفی دانشگاه به صورت موازی شروع کرده ایم.

میرزاده افزود: واقعاً، فضای ما فضای کار دستوری نیست. بحث های ما بیشتر بر مبنای مشاوره است. امروز بهترین فرهیختگان، دانشمندان و مدیران باتجربه ای که بعضاً سابقه وزارت هم داشته اند، همراه دانشگاه آزاد شده اند . 693 نفر از این افراد بدون اینکه به استخدام دانشگاه درآیند، در بخش های مختلف با ما همراه شده اند.

وی به شورای های مختلف تشکیل شده در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: بیش از 10 شورای راهبردی در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تولیدی، فناوری اطلاعات و دیگر فعالیت هایی که مربوط به دانشگاه می شود، کمک می کنند تا تصمیمات درستی گرفته شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که دیگر در شرایطی نیستیم که با آزمون و خطا کار کنیم. باید حتما بر اساس مدل های کامل و عالی کار می کنیم، افزود: براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ما فقط 4 سال وقت داریم ولی حجم کاری که می خواهیم انجام دهیم برای 8سال است.

میرزاده افزود: دانشگاه آزاد باید به جایی برسد که هرکارمند، دانشجو و عضو هیات علمی افتخار کند که تحت برند دانشگاه آزاد اسلامی کار می کند، درس می خواند یا درس می دهد. این یک افتخار ملی می تواند باشد.

رییس دانشگاه آزاد با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی، نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح منطقه ای و بین المللی نیز می تواند رتبه قابل قبولی کسب کند، بیان داشت: متاسفانه دانشگاه آزاد در سطح بین المللی هنوز رتبه خوبی ندارد. 10 سال زمان لازم است تا رتبه ما به کمتر از رتبه 500 جهانی برسد.

میرزاده همچنین گفت: تعداد دانشگاه هایی که واقعا در توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و تکنولوژیکی و فناوری دنیا موثرند، خیلی کم است. برای اینکه در اقتصاد ایران تاثیرگذار باشیم، همه مان باید با جدیت کار کنیم.

وی افزود: برای اینکه این دانشگاه بتواند پرافتخار باشد، باید مدیر این دانشگاه به رفاه همکاران اعم از هیات علمی یا کارکنان دقت داشته باشد. بدون اینکه بخواهیم تظاهری کنیم باید به فکر رفاه اعضای هیات علمی و کارکنان باشیم. به همین سبب حرکت هایی را برای افزایش حقوق کارکنان، برای افزایش حقوق هیات علمی، و افزایش پاداش ها در شش ماه گذشته شروع کرده ایم.

میرزاده با بیان این که توجه به رفاه کارکنان دانشگاه به عنوان عناصر موثر در توسعه کیفی دانشگاه، جزو اعتقاد ماست، تصریح کرد: برای این کار معاون مالی و اداری دانشگاه کارهایی را شروع کرده‌اند؛ تاسیس یا احیای تعاونی مسکن یکی از این موارد است، همچنین قراردادی با بانک ملی امضا کرده ایم که موفق شدیم هم برای اعضای هیات علمی و هم برای کارکنان و هم برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، حتی دانشجویان کارشناسی، وام های ارزان قیمتی را بگیریم که از اول سال 93 تخصیص داده خواهد شد که هدیه کوچکی است از طرف مدیریت جدید دانشگاه به کارکنانی که به این پولها احتیاج دارند.

وی افزود: همان طور که می دانید درصد سود وام هایی که بانک ها به مردم می دهند، بالای 20 درصد است ولی ما موفق شدیم این وام را با بهره 14درصد برای کارکنان دانشگاه بگیریم.

رییس دانشگاه آزاد درباره دیگر تسهیلات ارائه شده به کارکنان گفت: آئین نامه جدیدی تدوین شده است که براساس آن کارکنان اگر خواستند می توانند بازخرید تشویقی یا بازنشسته شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به موضوع تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد و ساختمان های اداری آن اشاره کرد و اظهار داشت: هدف ما در تجمیع ها، طرح اداری نیست بلکه اقتصادی است. غیر از واحدعلوم و تحقیقات و چند واحد دیگری که در سایر نقاط کشور است، که دارای معماری با ابهت، عظیم و زیبا است، معماری اصیل ایرانی در دیگر واحدها آن گونه که باید دیده نشده است.

میرزاده با اشاره به اهمیت تجمیع سازمان مرکزی دانشگاه آزاد گفت: تجمیع سازمان مرکزی و ساختمان هایی که در شعاع 2.5 کیلومتر در منطقه پاسداران پراکنده هستند بسیار مهم است چرا که این پراکندگی خودش باعث عذاب مراجعان شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از ایجاد یک مجموعه ورزشی خبر داد و اظهار داشت: بنا داریم یک مجموعه ورزشی بزرگ و بی نظیر که برای کشور هم آبرو باشد بسازیم، منابع این طرح نیز در حال تأمین شدن است.

وی همچنین از ایجاد بیمه دانشجویان خبر داد و گفت: بیمه دانشجویان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد. بنا بر قول معاون دانشجویی قرار است از سال آینده تمام امور یک دانشجو اعم از ثبت نام، بیمه، حذف و اضافه و نقل و انتقالات در یک چیپ ست در کارت دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

وی همچنین با بیان این که جذب نخبگان برای توسعه کیفی دانشگاه یکی دیگر از اولویت های دانشگاه به شمار می رود، افزود: امروزه بسیاری از بزرگان در حوزه های مختلف پزشکی، مهندسی و سایر علوم به دانشگاه آزاد می پیوندند. این کار را باید انجام دهیم تا بتوانیم به هدف اصلی خود که همان توسعه کیفی دانشگاه است، دست پیدا کنیم.

وی درباره مسائل رفاهی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: توجه به مسائل رفاهی کارکنان یک موضوع اعتقادی برای من است، باید کارکنان و اعضای هیات علمی به یک رفاه نسبی برسند تا بتوانند با ما همکاری کنند. ما می توانیم با برنامه ریزی برای افزایش درآمدهای دانشگاه این کار را انجام دهیم این کار شدنی است اما نیازمند زمان است.

میرزاده با بیان این که یک میلیون و 863 هزار فرزند دارم گفت: اینها هم در مدارس سما هم در واحدهای دانشگاهی هستند.این دانشجویان امانت های خانواده ها در دست ما هستند. همه را دوست دارم و آنها را فرزندان خود می دانم و نگران آینده شان هستم.

هر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد یک درخت بکارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین روز از هفته درختکاری اقدام به کاشت یک درخت در فضای مقابل هتل این دانشگاه کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم که با حضور جمعی از معاونان دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی این دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد حمید میرزاده با بیان اینکه کاش به جای اینکه مردم ساختمان و ماشین درست می‌کردند هر خانواده ایرانی و هر فارغ‌التحصیل یک یا چند درخت می‌کاشت، اظهار کرد: ما امروز درخت سرو کاشتیم که نماد استقامت ایرانیان است که طی سال‌های گذشته در طوفان‌های سیاسی و توطئه‌های دشمنان سرافراز بودند.

وی با بیان اینکه باید ‌آیین‌نامه‌ای تدوین کنیم که دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از فارغ‌التحصیلی یک درخت بکارند تصریح کرد: قصد داریم به برنامه زیست محیطی کشور کمک کنیم چرا که این موضوع در چارچوب اقتصاد مقاومتی است. به عبارت دیگر هر کاری که در زمینه کشاورزی باشد در راستای اقتصاد مقاومتی و خودکفایی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هنوز طرحی برای آیین‌نامه کاشت یک درخت توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه مشخص نشده است، اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که هر دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی در هر مکانی که دوست دارد یک درخت بکارد که به این ترتیب با توجه به حضور 1.6 میلیون دانشجو در دانشگاه آزاد اگر هر کدام از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی یک درخت بکارند 400 هزار هکتار به فضای سبز کشور اضافه می‌شود.

میرزاده همچنین با بیان اینکه اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد یک تیم ورزشی تشیکل داده‌اند، گفت: حمایت می‌کنیم که کارکنان این دانشگاه نیز تیم ورزشی داشته باشند.

کتابخانه دانشگاه علوم و تحقیقات اردیبهشت 93 تکمیل می‌شود

همچنین دکتر عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ‌آزاد اسلامی نیز در حاشیه این مراسم از تکمیل کتابخانه این دانشگاه در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و اظهار کرد: تمرکز اصلی ما روی بخش افزایش اعضای هیات علمی است.

وی افزود: در این زمینه برنامه داریم که از فارغ‌التحصیلان دانشگاه برای جذب در هیات علمی استفاده کنیم.

عباس‌پور خاطرنشان کرد: از سوی دیگر برنامه توسعه کمی و کیفی دانشگاه نیز پیگیری می‌شود.


تگ ها هوشمند شدن کارت دانشجویی هوشمند شدن کارت دانشجویان هوشمند شدن کارت

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank