پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          24 تیر 1393 - 15 July 2014


مشکلات پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر


 مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد.
منطقه ایلام، دکتر حسن شهرکی‌پور در نشست هم‌‎اندیشی روسای دانشگاه‌ها با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اظهارکرد: درحال حاضر بیش از 176 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه از تعداد کل دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور4 هزار نفر سهم استان ایلام است، افزود: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد.

شهرکی‌پور اضافه کرد: بدهکاری در وصف خدمت به شهدا و خانواده‌های آنها معنایی ندارد و نباید فراموش کنیم که ما مدیرنیستیم؛ بلکه خادم خانواده شهدا هستیم.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین با اشاره به اینکه تا سال 89 در سطح مراکز آموزش عالی کشور 60 هزار نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر داشتیم که اعتبار این تعداد دانشجو در مجموع 30 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: در سال جاری میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور 334 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تلاش داریم تا قوانین و مقررات مربوط به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت روان و ساده‌تری جاری شود که در باب شهریه دانشجویان هدف ما 180 میلیارد تومان اعتبار منظور شده است که در بین دانشگاه‌ها توزیع خواهد شد.

شهرکی‌پور به بلاتکلیفی پرداخت شهریه 43 میلیارد تومانی دانشگاه پیام‌نور اشاره و بیان کرد: در طول سال 130 میلیارد تومان هزینه شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر را به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌کنیم.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر در مقایسه با سنوات گذشته افزایش 3 برابری تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته باید 240 میلیارد تومان اعتبار می‌گرفتیم که متاسفانه فقط 180 میلیارد تومان دریافت گرفتیم که خلائی در پرداخت‌ها ایجاد شد.

وی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری با کمترین میزان مشکلات پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر مواجه خواهیم بود و در بحث کمک هزینه‌ها نیز این روند به قوت خود باقی خواهد ماند و در این حوزه در طول سال 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

شهرکی‌پور با اشاره به اینکه 1850 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در حال حاضر عضو هیئت علمی مراکز آموزش عالی کشور هستند، ادامه داد: 937 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور بورسیه آموزش عالی هستند که 632 نفر از آنها دانشجوی دکتری بوده و از این تعداد 78 نفر در بخش بهداشت و درمان در حال تحصیل در مرتبه فوق تخصص هستند.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه مسایل فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: نگاه ما به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید فقط در بحث مسایل مالی باشد، چرا که توجه هر چه بیشتر به مباحث فرهنگی این دانشجویان از هر مطلب دیگر مهم‌تر است و در این شرایط نگاه اصلی دشمنان نظام در منطقه به دانشجویان شاهد و ایثارگر و فرزندان شهدا در دانشگاه‌ها است که اگر کوتاهی کنیم شرمنده دوستان شهیدمان خواهیم شد.

وی همچنین به کاهش 20 درصدی سهمیه‌ها برای ورود فرزندان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌ها اشاره و اضافه کرد: سطح آگاهی و آشنایی فرزندان شاهد و ایثارگر نسبت به مسایل مربوط به تحصیل خود نیز باید ارتقاء یابد تا در این زمینه مشکلی برای روند کاری آنها پیش نیاید.


پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank