پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          22 مهر 1393 - 14 October 2014


ثبت‌نام عمره دانشگاهیان

 رئیس ستاد عمره عتبات عالیات دانشگاهیان با اعلام اینکه ثبت نام عمره دانشگاهیان از یکشنبه 27 مهرماه آغاز و تا دهم آبان ماه ادامه خواهد داشت، گفت: ثبت نام دانشجویان جهت اعزام به عتبات عالیات نیز از بیستم مهرماه آغاز شده و تا 27 مهرماه ادامه خواهد داشت.
 حجت الاسلام فقیهی در نشست خبری عمره دانشگاهیان با ارائه گزارشی از اعزام دانشجویان در دوره گذشته گفت: سال گذشته 17 هزار و 500 نفر در سه گروه اساتید، دانشجویان مجرد و دانشجویان متاهل به حج عمره اعزام شدند که بیشترین سهمیه متعلق به دانشجویان متاهل بود.

وی با بیان اینکه رسالت ستاد حج عمره دانشگاهیان برنامه‌های فرهنگی است، گفت: برنامه‌هایی برای قبل، حین و بعد از سفر دانشجویان و اساتید طراحی شده بود. همچنین بسته‌های فرهنگی نیز از طریق اداره پست به درب منزل دانشجویان ارسال شد.

وی با اشاره به نظرسنجی انجام شده در زمینه ارسال بسته‌های فرهنگی گفت: 79.8 درصد از دانشجویان اعلام کردند که بسته‌های فرهنگی را دریافت کردند. این بیشترین آمار در سالهای اخیر است که بسته‌های فرهنگی به دست دانشجویان رسیده است.

وی با بیان اینکه اکثر دانشجویان حاصل این سفر را توبه و استغفار اعلام کرده‌اند گفت: امسال نیز طبق روال سال گذشته برنامه‌های فرهنگی طراحی شده و بسته‌های فرهنگی ارسال می‌شود.

سهمیه حج عمره دانشگاهیان همچون سال گذشته 17500 نفر است

حجت الاسلام فقیهی با بیان اینکه در عمره امسال با تلاش و همکاری بعثه مقام معظم رهبری سهمیه حج عمره دانشگاهیان همچون سال گذشته 17 هزار و 500 نفر است که از این تعداد 15 هزار سهمیه در اختیار دانشجویان و 2500 سهمیه در اختیار اساتید قرار خواهد گرفت.

وی با اعلام اینکه ثبت نام از روز شنبه 27 مهرماه آغاز و تا دهم آبان ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: پس از تاسوعا و عاشورا قرعه کشی انجام خواهد شد.

رئیس ستاد عمره دانشگاهیان با اشاره به آموزش‌های مجازی که از امسال عملیاتی می‌شود، ‌گفت: تمامی افرادی که اسامی آنها قطعی یا به عنوان ذخیره اعلام می‌شود، باید آموزش‌های مجازی را بگذرانند و پس از آزمون انجام شده به سفر حج اعزام شوند.

وی با اشاره به افرادی که واجد شرایط ثبت نام هستند گفت: اساتید، دانشجویان پسر مجرد و دانشجویان متاهل واجد شرایط ثبت نام هستند.

به گفته وی، دانشجویانی که در طول دوران مقاطع تحصیلی مختلف یک بار از سهمیه خود استفاده کرده‌اند دیگر واجد شرایط برای ثبت نام نیستند. همچنین افرادی که در دوران مجردی خود از سهمیه خود استفاده کرده‌اند در دوران تاهل واجد شرایط نیستند.

رئیس ستاد عمره دانشگاهیان با اشاره به اینکه اولویت با دانشجویان متاهل به ویژه افرادی که اخیرا ازدواج کرده‌اند، گفت: در سال گذشته بیش از 315 زوج مراسم عقد خود را در مکه یا مدینه برگزار کردند.

فقیهی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار تفاهم نامه‌ای با بانک تجارت در زمینه حج عمره دانشجویی منعقد شده است، گفت: مطابق این تفاهم نامه ثبت نام دانشگاهیان از طریق بانک تجارت انجام خواهد شد. همچنین این بانک به هر دانشجو و همراه خود یک میلیون تومان وام اعطا می‌کند.

رئیس ستاد حج عمره دانشگاهیان در پاسخ به این سوال که هزینه حج عمره دانشجویی به چه میزان است گفت: مبلغ نهایی و زمان اعزام هنوز مشخص نشده و پیشنهاداتی به سازمان حج و زیارت داده شده است اما تصمیم نهایی با این سازمان است.

وی افزود: اما قاعدتا بخشی از اعزام در فروردین و اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت و در تلاش هستیم تا بخشی نیز در بهمن و اسفندماه انجام شود.

تنها راه حل اعزام دختران مجرد، ازدواج است

فقیهی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای اعزام دانشجویان دختر مجرد به حج عمره دارید، اظهار کرد: تنها راه حل این است که دختران ازدواج کنند. به دلیل مشکلاتی که درعربستان وجود دارد راه حل دیگری وجود ندارد و اگر بخواهیم دانشجویان دختر مجرد را با همراه محرم اعزام کنیم کاروان از حالت دانشجویی خارج می شود.

رئیس ستاد حج عمره دانشگاهیان با اعلام اینکه ثبت نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات عالیات از بیستم مهرماه آغاز شده و تا 27 مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت:‌ اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از هشتم آبان ماه تا 30 آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه 104 کاروان برای اعزام به عتبات عالیات در نظر گرفته شده است گفت: ا کثر کاروان‌ها از طریق هوایی اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به افراد واجد شرایط جهت ثبت نام عتبات عالیات گفت: اساتید، دانشجویان مجرد و دختران مجرد همراه با یک محرم و دانشجویان متاهل به همراه فرزندانشان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

فقیهی با اعلام اینکه تاکنون 1620 نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند گفت: یکشنبه هفته آینده قرعه کشی جهت اعزام دانشگاهیان انجام خواهد شد.

فقیهی با اعلام اینکه سهمیه عتبات عالیات 4200 نفر در نظر گرفته شده است گفت: هزینه اعزام به عتبات عالیات با توجه به مسیر از طریق مسیر زمینی 900 تومان و از طریق مسیر هوایی یک میلیون و 200 هزار تومان برای هفت روز خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش سهمیه حج عمره نیز اظهار کرد: درخواست‌هایی از سوی ستاد به سازمان حج و زیارت اعلام شد اما از آنجایی که شش میلیون نفر از مردم در نوبت هستند، قطعا سهمیه‌ها به کسانی که از قبل ثبت نام کرده‌اند اختصاص پیدا خواهد کرد اما لازم به ذکر است که بیشترین سهمیه خارج از نوبت مربوط به سهمیه حج عمره دانشگاهیان است.


تگ ها ثبت‌نام عمره ثبت‌نام عمره دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی