پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          03 آبان 1393 - 25 October 2014


تخفیف نهادهای مختلف فرهنگی خارج از دانشگاه به دانشجویان

 مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از انعقاد قرارداد این دانشگاه با نهادهای فرهنگی خارج از دانشگاه خبر داد.

جعفر گل‌محمدی ، گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه، پر کردن اوقات فراغت دانشجویان است و از آنجایی که امکان ایجاد همه امکانات فرهنگی داخل دانشگاه وجود ندارد با نهادهای مختلف فرهنگی وارد مذاکره شدیم که در صورت علاقه‌مند بودن، امکانات خود را با تخفیف در اختیار دانشجویان ما قرار دهند.

وی در مورد این فرآیند توضیح داد: دانشگاه تهران با همه سازمان‌هایی به نحوی امکانات فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌دهند، مکاتبه کرده و در مورد امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند، اطلاعات کسب می‌کند. پس از بررسی های لازم، چنانچه خدمات آنها در سطح دانشجویان دانشگاه تهران باشد ودر صورتی که خود نهاد هم تمایل داشته باشد، با آن‌ها همکاری خواهیم کرد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به این پرسش که آیا تاکنون با نهادی به نتیجه رسیده‌اند، پاسخ داد: در سال گذشته با 300 تا 400 نهاد به توافق رسیدیم البته فعالیت این مراکز به ظاهر فرهنگی نبود اما به صورت غیرمستقیم به امر فرهنگ مرتبط بود. برای مثال با مراکزی توافق کردیم تا به دانشجویان ما با تخفیف ویژه تبلت ارائه کنند.

گل‌محمدی تاکید کرد: از آنجایی که ممکن است هزینه استفاده از نهادهای فرهنگی و کلاس‌های آموزشی برای دانشجویان بالا باشد، انعقاد این قراردادها می‌تواند امکانات مختلف را با هزینه پایین‌تر در اختیار دانشجویان قرار دهد.

امکان انتشار نشریه برای همه دانشجویان وجود دارد

وی در ادامه در مورد فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه گفت: تشکل‌های غیرسیاسی زیادی در دانشگاه تهران در حال فعالیت هستند. این تشکل‌ها شامل کانون‌های فرهنگی – اجتماعی، انجمن‌های علمی و نشریات می‌شوند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با بیان اینکه سیاست‌های دانشگاه در حوزه فرهنگ و دانشگاه به این صورت است که دانشجویان فعال باشند، گفت: سعی دانشگاه در این است که متصدی فعالیت‌های فرهنگی باشد و این امر را برای دانشجویان تسهیل کند.

گل‌محمدی از انتشار 340 نشریه در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: امکان انتشار نشریه برای همه دانشجویان با هر سلیقه‌ای وجود دارد. اعتقاد ما این است که انتشار نشریه در دانشگاه دانشجو را برای حضور در جامعه آماده می‌کند.

وی به این سوال که آیا درزمینه فعالیت‌های فرهنگی با کمبود بودجه مواجه هستند یا خیر، پاسخ داد: هرکدام از انجمن‌ها و تشکل‌ها برای فعالیت‌ها به حجم زیادی از بودجه نیاز دارند که ممکن است در اختیار آنها نباشد. از طرف دیگر بودجه دانشگاه تهران به دلیل گستره زیادی که دارد، متمرکز نیست و پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه بودجه را به صورت مستقل دریافت می‌کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: به همین دلیل نمی‌توان آمار دقیقی از میزان کمبود بودجه ارائه کرد. اما هر دانشکده و پردیس می‌تواند به صورت مستقل با نهادهای خارج از دانشگاه ارتباط داشته و از آنها برای رفع کمبود بودجه کمک بگیرد.تگ ها تخفیف دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی