پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آزمون          14 خرداد 1399 - 03 June 2020


شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی تهران مقرر کرد آزمون های دوره تئوری به صورت غیر حضوری انجام شود و نحوه برگزاری سایر آزمون ها به دانشکده ها واگذار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، چهارمین جلسه غیر حضوری شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور دکتر امیر علی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، دکتر محمود قاضی خوانساری مدیر امور تحصیلات تکمیلی، دکتر شهرزاد غیاثوندیان مدیر امور آموزشی، نمایندگان رئیس دانشگاه و معاونین آموزشی دانشکده ها تشکیل شد.

دکتر سهراب پور از ارسال پیش نویس مبنی بر اعلام بازگشایی دانشکده ها و برگزاری آزمون­ های غیرحضوری و آنلاین به معاونین آموزشی دانشکده ها خبر داد و گفت: دانشکده ها باید نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص اعلام کنند تا با در نظر گرفتن شرایط کلیه دانشکده ها ابلاغیه صادر شود.

وی ادامه داد: در آزمون هایی که تعداد شرکت­ کنندگان آن محدود است می توان از آزمون­ه ای شفاهی و از طریق نرم افزارهای مختلف بهره برد.

دکتر غیاثوندیان گفت: عملیات بازگشایی دانشکده ها از ۱۷ خرداد انجام خواهد شد و دانشکده ها باید نظرات، پیشنهادات و چالش ها را به این امور جهت تنظیم و تدوین شیوه نامه های اجرایی که مقرر است مبنای کار قرار گیرد اعلام کنند.

دکتر عکاظی، معاون آموزشی دوره پزشکی عمومی دانشکده پزشکی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه زیر ساخت تکنولوژی برای احراز هویت دانشجویان آماده نیست، در برگزاری آزمون آنلاین احراز هویت دانشجویان بزرگترین چالش و دغدغه گروه ها و دانشکده ها است.

 وی ادامه داد: در این مدت ۹ امتحان از دانشجویان به صورت آنلاین گرفته شده است و در صورت عدم احراز هویت امکان استفاده از این نمرات در رتبه بندی وجود نخواهد داشت، وحدت رویه برای برگزاری آزمون ها در دانشگاه و در سطح دانشکده ها ضروری ست.

پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد آزمون های دوره تئوری به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام شود در غیر اینصورت دانشکده ها می توانند با صلاحدید خود آزمون های مذکور را به صورت حضوری برگزار کنند.

دکتر غیاثوندیان موضوع اعلام نظر توصیفی در مورد نمره دانشجویان میهمان از شهرهای دیگر توسط استاد و یا گروه و اعلام نمره پاس در آن مقطع در دانشگاه مبدا را مطرح کرد و گفت: اگر نمره آزمون دانشجویی بین ۱۰ تا ۱۲ باشد استاد و یا گروه می بایست نمره او را با ۱۲ پاس اعلام کند و در صورتیکه نمره ۱۲ به بالا بگیرند نمره اصلی آنها قید شود.

پس از بحث و تبادل نظر با اکثر آرای اعضا شورا با این مصوبه مخالفت شد.

دکتر اولیایی، معاون آموزشی دانشکده توانبخشی کوریکولوم پیشنهادی دانشکده در خصوص راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی (بدون تز) برای متقاضیان خارجی دانشگاه را مطرح کرد و گفت: با توجه به وجود متقاضیانی از کشورهای دیگر به ویژه عراق و پاکستان، تصویب این دوره می تواند بخشی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه را پوشش دهد.

سپس دکتر ضیایی، معاون آموزشی بین الملل دانشگاه در تکمیل سخنان دکتر اولیایی گفت: این دوره به مدت ۱۲ ماه به صورت مستمر و یا گذراندن ۲۰ واحد که نیمی از آن تئوری و نیم دیگر آن کار آموزی بالینی است اجرا خواهد شد.

وی افزود: این موضوع نیز در شورای آموزشی پردیس بین الملل مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است و پس از تصویب در شورای آموزشی دانشگاه، برای اخذ مجوز از کمیته تطبیق و متناسب سازی برنامه های آموزشی بین الملل وزارت متبوع اقدام خواهد شد.

سپس با موافقت اکثر اعضای شورا با کلیات این مصوبه موافقت و مقرر شد برای تصمیم گیری نهایی این موضوع و بررسی بیشتر جزئیات، کمیته ای با حضور مدیران مربوطه تشکیل شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین آزمون

خبرنامه - شبکه های اجتماعی