پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آزمون          17 اردیبهشت 1401 - 07 May 2022


دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی جزئیات اولین آزمون ملی برای ارزشیابی دانشجویان انتقالی از خارج در گروه علوم پزشکی که پیش از ۲۰۱۹ به خارج رفته اند را تشریح کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اولین آزمون ملی برای ارزشیابی دانشجویان انتقالی از خارج در گروه علوم پزشکی در دی ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

وی افزود: آن گروه از دانشجویان علوم پزشکی که قبل از سال ۲۰۱۹ میلادی برای تحصیل به دانشگاه‌های خارجی رفته‌اند و پرونده آنها دارای اشکالی بود و یا بر اساس آئین نامه‌های قبلی پذیرش شده‌اند می‌توانند در این آزمون ملی شرکت کنند تا در فرآیند ارزشیابی مدارک تحصیلی خود قرار گیرند.

دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی اظهار داشت: پس از این دیگر موضوعی به عنوان ترمیم معدل وجود ندارد و این آزمون می‌تواند فرآیند ارزشیابی مدارک این گروه از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور را تسهیل کند و در آزمون شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مواد آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و شرایط آزمون در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت به اطلاع دانشجویان متقاضی رسیده است.

حسن زاده درباره منابع آزمون ملی گفت: منابع آزمون ملی از منابع آزمون‌های علوم پایه پزشکی در کشور است. این کتاب‌ها رفرنس علوم پایه و به زبان انگلیسی هستند اما هر دانشجویی می‌تواند ترجمه هر کدام از اساتید را که در دسترس دارد استفاده کند. در واقع منابع آزمون برای اطلاع دانشجویان از سطح امتحان اعلام شده است و دانشجو می‌داند که آزمون در چه سطحی برگزار می‌شود. از همین رو اگر دانشجو در مدت تحصیل خود کتاب‌های مشابهی را در دانشگاه خوانده می‌تواند در آزمون شرکت کند و خواندن همه منابع اعلامی الزامی نیست.

دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی تاکید کرد: انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های علوم پزشکی تابع ضوابط اعلامی است و همچنان انتقال گروهی از این دانشجویان که بعد از سال ۲۰۱۹ به خارج رفته‌اند ممنوع است اما این موضوع در حال بررسی است که بهترین روش برای ارزشیابی مدارک این گروه کدام است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین آزمون

خبرنامه - شبکه های اجتماعی