پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آزمون          20 اردیبهشت 1401 - 10 May 2022


وزیر علوم گفت: تصمیم نهایی در زمینه تعویق آزمونها بر عهده شورای سنجش و پذیرش آموزش خواهد بود و در مورد این موضوعات تصمیم‌گیرنده شورا است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، محمدعلی زلفی‌گل در حاشیه نهمین جشنواره آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا محدودیت‌یا آیین نامه‌ جدیدی در حوزه پوشش و رفت و آمد در دانشگاه‌ها مصوب شده است؟ توضیح داد و گفت: هیچ محدودیت جدیدی در این زمینه اعمال نشده است؛ البته ضرورتی به پرسش این سؤالات وجود ندارد چرا که جامعه دانشگاهی ما فرهیخته‌تر از آن هستند که نیاز باشد با قوه قهریه با دانشجویان برخورد کنیم دانشجویان خودشان می‌دانند که حضور در دانشگاه‌ها، کلاس و محضر استاد شرایط و حرمت خاصی دارد و باید آن را رعایت کنند.

وزیر علوم ضمن اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم با قوه قهریه در حوزه پوشش دانشجویان استفاده کنیم در شأن دانشجویان نیست، افزود: با توجه به اینکه دانشجویان دو سال هم در دانشگاه‌ها حضور نداشتند باید در جریان آیین‌نامه‌های جدید اعم از آموزشی، فرهنگی و پوششی قرار بگیرند و آموزش هایی در این زمینه داده شود.

زلفی گل درباره آخرین تصمیم‌گیری ها در خصوص حذف کنکور گفت: سیاست کلی این است که به سمت تأثیر کمتر کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها حرکت کنیم تا فشارهای روانی به داوطلبان کمتر شود تا در ازای آن تأثیر سوابق تحصیلی نقش پررنگ‌تری برای انتخاب و ورود دانشجویان در دانشگاه‌ها داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌ها که حدود ۱۵ درصد از ظرفیت را تشکیل می‌دهند، بدون شک باید کنکور برگزار شود. برای رشته های پرطرفدار حتما کنکور برگزار می شود

وزیر علوم ضمن بیان این مطلب که براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سوابق تحصیلی تأثیر قطعی در انتخاب داوطلبان برای ورود به دانشگاه ها را خواهد داشت، تصریح کرد: عمده رشته های دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می‌کند.

زلفی گل با اعلام اینکه بخشی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می شود، در خصوص احتمال تعویق برخی آزمون‌های سراسری گفت:‌ تصمیم نهایی در این زمینه بر عهده شورای سنجش و پذیرش آموزش خواهد بود و در مورد این موضوعات تصمیم‌گیرنده شورا است که تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: شورای سنجش و پذیرش معمولا انضباط آموزشی را در تصمیم‌گیری‌های خود ملاک قرار می‌دهد و در آن یک فرد تصمیم‌گیرنده نیست.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین آزمون

خبرنامه - شبکه های اجتماعی