پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آزمون          25 خرداد 1402 - 15 June 2023


آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) ۲۵ خردادماه ۱۴۰۲ توسط دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد. کلید سوالات تا عصر ۲۵ خرداد اعلام می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، آزمون کتبی پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۲ به شیوه غیرمتمرکز و به صورت الکترونیک و یا کاغذی (با توجه به شرایط دانشگاه های مجری آزمون) در صبح روز پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ برگزار شده است.

کلید سوالات آزمون کتبی عصر پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ منتشر می شود و دریافت اعتراضات آزمون کتبی تا جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ امکان پذیر است. در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ به اعتراضات آزمون کتبی رسیدگی می شود.

مرحله شفاهی: (به صورت منفرد یا ترکیبی از روش های PMP و OSCE و مصاحبه ساختارمند یا سایر روش های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته خود) در کلیه رشته ها بر اساس برنامه زمان بندی اعلامی در دانشگاه های علوم پزشکی از ۲۹ خرداد تا سوم تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می شود.

پس از دریافت اعتراضات آزمون شفاهی و رسیدگی به اعتراضات؛ نتایج و مستندات آزمون به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی برای اعلام نتایج نهایی ارسال می شود. نتیجه نهایی بعد از بررسی های لازم توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی با رعایت مقررات از طریق دانشگاه های متولی برگزاری آزمون اعلام می شود.

دانشگاه های مجری برنامه آموزشی موظف هستند پس از اطلاع رسانی به داوطلبین در تاریخ مشخص شده نسبت به دریافت اعتراضات مرحله شفاهی آزمون، بررسی اعتراضات توسط گروه های تخصصی و نیز اعمال نتایج آن اقدام کنند. پس از آن هیچ گونه اعتراضی از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی قابلیت بررسی نخواهد داشت.

نحوه پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۲

طبق مصوبات هشتاد و هفتمین نشست شورای آموزش پزشکی وتخصصی شرکت کنندگان آزمون های پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی در مرحله آزمون کتبی جهت ورود به فرآیند پذیرش و شرکت در مرحله آزمون شفاهی (اعم از مصاحبه ساختارمند، OSCE ،PMP و ...)، ملزم به کسب حداقل ۶۰ درصد از نمره کل مرحله کتبی آزمون های مذکور هستند.

کلیه شرکت کنندگان اعم از مشمولین استفاده از شیوه نامه پذیرش دانشجویان بومی با اولویت مناطق محروم و نیز سایر متقاضیان پذیرش به صورت آزاد که در مرحله آزمون کتبی موفق به کسب حدنصاب حداقل ۶۰ درصد نمره آزمون مربوطه شده اند مجاز به شرکت در آزمون مرحله شفاهی می شوند. حداقل عنوان شده مشمول کلیه داوطلبین از جمله شرکت کنندگان با سهمیه های مختلف است.

پذیرش از بین افراد واجد شرایط شرکت کننده در آزمون شفاهی و به میزان برابر ظرفیت، از بالاترین نمره کل با رعایت کلیه مقررات آزمون و نیز مندرجات این دستورالعمل صورت خواهد پذیرفت.

پذیرش نهایی از بین متقاضیان تحصیل در دوره های تکمیلی تخصصی بالینی از بالاترین نمره کل مکتسبه داوطلبین آزمون (براساس دو سوم آزمون کتبی و یک سوم آزمون آسکی) و در صورت کسب حداقل ۶۰ درصد نمره کل آزمون با رعایت سایر مقررات مربوطه صورت می گیرد.

در آزمون دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ)، از بین داوطلبین آزاد که نمره کل مکتسبه ایشان با یکدیگر برابر باشد، فردی که نمره آزمون کتبی وی بالاتر داشته باشد، در اولویت خواهد بود و در صورت مساوی بودن نمره آزمون کتبی مکتسبه، نمره کل آزمون دانشنامه تخصصی، ملاک پذیرش قرار خواهد گرفت.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی هیچ گونه مسوولیتی در قبال صدور احکام مأموریت آموزشی و سایر مسائل اداری مرتبط با افراد پذیرفته شده در این دوره از آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) را بر عهده نخواهد داشت. کلیه پذیرفته شدگان ملزم به اجرای مفاد قانونی در این زمینه خواهند بود.

داوطلب پذیرفته شده موظف به تکمیل و ارایه فرم هیات مرکزی گزینش به همراه دیگر مدارک لازم جهت شروع دوره به دانشگاه محل آموزش خود است. (به غیر از اعضای هیات علمی رسمی آزمایشی و یا قطعی)

مشمولین پذیرش با استفاده از شیوه نامه پذیرش دانشجویان بومی با اولویت مناطق محروم، در صورت کسب شرایط مندرج جهت پذیرش در دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در استان محروم خود در سقف ظرفیت در سهمیه مذکور دارای اولویت هستند. شروع دوره آموزشی با نظر گروه مربوطه، حداکثر تا شش ماه قابل تأخیر خواهد بود.

ظرفیت پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۰۶ نفر است.

دانشگاه علوم پزشکی تهران شرایط آزمون شفاهی فلوشیپ را به صورت جداگانه اعلام کرده است:

متقاضیان شرکت در آزمون شفاهی پذیرش دستیار در دوره فلوشیپ درد دانشگاه علوم پزشکی تهران ملزم هستند در زمان شرکت در آزمون ساختارمند شفاهی، مدارک و مستندات مرتبط با موارد زیر را با خود به همراه داشته باشند و در زمان آزمون شفاهی به هیات برگزار کننده ارایه دهند.

مستندات شامل ۱-رتبه کشوری در آزمون بورد بیهوشی ۲-پایان نامه مرتبط با درد ۳-سوابق آموزشی مرتبط با درد ( به عنوان فراگیر و یا آموزش دهنده) ۴-سوابق مربوط به هر نوع فعالیت درمانی مرتبط با درد، مانند زایمان بی درد یا اداره درد حاد ۵-مقالات منتشر شده (مرتبط یا غیر مرتبط با درد) ۶-مهارتهای زبان انگلیسی ۷-راه اندازی سرویس درد در یک مرکز ۸-سوابق مدیریتی یا اجرایی مرتبط با درد ۹-مهارتهای مربوط به رایانه و IT است.

داوطلبان دوره فلوشیپ پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برای آزمون شفاهی رشته ناباروری باید روز شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ به پژوهشکده علوم تولید مثل این دانشگاه مراجعه کنند.

همچنین آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم زمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شده است. این آزمون در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شیوه غیرمتمرکز و به صورت الکترونیک برگزار شده است.

مرحله شفاهی به صورت انفرادی و با ترکیبی از روش های PMP و OSCE و مصاحبه ساختارمند یا سایر روش های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته تخصصی در روز های دوشنبه و سه شنبه ۲۹ و ۳۰ خردادماه جاری در مرکز مهارت های بالینی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین آزمون

خبرنامه - شبکه های اجتماعی