پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 فروردین 1390 - 16 April 2011

رئیس جهاد دانشگاهی از راه اندازی دانشگاه علوم و فرهنگ در غرب تهران وابسته به جهاد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، محمد حسین یادگاری پنجشنبه شب در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات جهاد دانشگاهی برگزار شد بیان داشت: یکی از کارهایی که در سال ۹۰ در دستور کار است و اجرایی خواهد شد راه اندازی دانشگاه علوم و فرهنگ است که زیر نظر وزارت علوم و نظارت جهاد دانشگاهی فعالیت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم و فرهنگ در غرب تهران و با ظرفیت پذیرش ۷۰۰ دانشجو در هر دوره و ظرفیت سه هزار دانشجو در سال راه اندازی می‌شود اضافه کرد: این دانشگاه در زمینه علوم انسانی و هنر فعالیت خواهد کرد و در مقاطع کاردانی، کار‌شناسی، کار‌شناسی و دکترا دانشجو پذیرش خواهد داشت.

ارتباط با مراکز علمی قم تقویت می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر مقدس قم با وجود حوزه علمیه و مراجع و علما در زمینه علوم انسانی بسیار قدرتمند است در آینده در نظر داریم که واحدهایی از دانشگاه علوم و فرهنگ جهاد دانشگاهی را در قم راه اندازی کنیم و همچنین رابطه دانشکده علوم انسانی دانشگاه علوم و فرهنگ با پژوهشگاه‌های قم از جمله پژوهشگاه امام خمینی‌(ره) تقویت و محکمتر کنیم.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای که جهاد دانشگاهی در دستور کار خود دارد تربیت دانشجو در زمینه‌هایی است که موفق به فن آوری در آن رشته شده است.

یادگاری با اشاره به اینکه تعداد واحدهای جهاد دانشگاهی در سطح کشور ۴۳ واحد است که ۲۳ واحد آن در مناطق مختلف تهران است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی به معنی عملیاتی شدن و ادامه پیدا کردن ایده‌ها تا مرحله کارآفرینی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در جهاد دانشگاهی ۱۱۷ مرکز خدمات تخصصی وجود دارد که دارای سه پژوهشگاه و چندین پژوهشکده است.

رئیس جهاد دانشگاهی در خصوص کارهای صورت گرفته در سال ۸۹ توسط جهاد دانشگاهی و فعالیت‌های در دست اقدام در سال ۹۰ بیان داشت: جهاد دانشگاهی در سال‌ها ۸۹ با تلاش و کوشش دستاوردهایی را به ارمغان آورده است که ازجمله آن‌ها تأسیس مراکز خدمات درمانی و ناباروری در سطح کشور است.

وی اظهار داشت: هم اکنون در استان‌های قم، اردبیل و تبریز مراکز درمان ناباروری در حال فعالیت هستند و در استان‌های کرمانشاه، اهواز و اراک نیز در دست احداث است که در سال ۹۰ اتمام این پروژه‌ها پیگیری خواهد شد.

کرمان قطب زلزله شناسی می‌شود

یادگاری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی برخی از مراکز خود را در بعضی از استان‌های کشور به عنوان قطب آن علم در نظر خواهد گرفت اضافه کرد: به عنوان مثال در استان کرمان پژوهشکده زلزله را در نظر گرفته‌ایم و در نظر داریم که این استان قطب تمام فعالیت‌هایی که در زمینه زلزله صورت می‌گیرد شود.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور ادامه داد: همچنین استان گیلان پژوهشکده محیط زیست را راه اندازی کرده‌ایم که این استان قطب فعالیت‌هایی در زمینه محیط زیست خواهد شد.

وی در خصوص دیگر فعالیت‌هایی که در سال ۸۹ توسط جهاد دانشگاهی استارت آن خورده است و در آینده پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: احداث دکل‌های حفاری نفت است که جهاد دانشگاهی اخیراً وارد این فناوری شده است و وزارت نفت نیز اجازه ادامه فعالیت را به جهاد دانشگاهی داده است و هم اکنون در منطقه هلاجرد کارهای آزمایشی این طرح در حال اجراست و در صورت موفقیت و تایید به منطقه مورد نظر برای استفاده منتقل خواهد شد.

تگ ها دانشگاه علوم و فرهنگ

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی