پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          28 اردیبهشت 1390 - 18 May 2011

نظر دانشجو درباره دانشگاه منتسب به مشایی


وزیر علوم درباره دانشگاه بین المللی ایرانیان منتسب به مشایی و حواشی آن گفت: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. درخواست مجوز یک مسیر قانونی دارد و هر فرد دولتی و غیر دولتی می تواند درخواست مجوز دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل وزارت علوم افزود: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. این موضوع یک مسیر قانونی دارد و هر فردی چه دولتی و چه غیر دولتی می تواند درخواست دهد و در صورت احراز شرایط لازم مجوز بگیرد. مگر آنها که تاکنون خواسته اند، دولتی نیستند؟

وی در ابتدا با اظهار بی اطلاعی از موضوع دانشگاه بین المللی ایرانیان گفت: مسیر غیرانتفاعی کاملاً مشخص است برای ما هیچ فرقی نمی کند. هر فرد یا موسسه ای برای موسسات و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی که به زودی اساسنامه آن نیز تغییر خواهد کرد درخواستی ارائه کند در مجموعه وزارت علوم بررسی می شود.

وزیر علوم یادآور شد: اگر موسسه ای بخواهد در تهران راه اندازی شود باید شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز صادر کند اگر برای خارج از تهران باشد در اختیار وزارت علوم است. در صورتی که شاخصها را داشته باشند می توانیم به آنها مجوز دهیم. به آنهایی هم که مجوز داده شده نظارت می کنیم و اگر شاخصهایی که داشته اند را ارتقاء ندهند مجوزشان را باطل می کنیم.

وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر اینکه گفته می شود مجوزی که داده شده در تمام رشته ها، در تمام مقاطع بوده و مجوز به امضای دکتر نادری منش است گفت: خیر. شما می خواهید خبر سازی کنید اما آنچه خبررسانی است را من توضیح می دهم. من مسئول نیستم که در رسانه ها چه چیزی گفته می شود.

دانشجو تاکید کرد: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. یک مسیر قانونی دارد. هر فردی چه دولتی و چه غیر دولتی هیچ فرقی ندارد. مگر آنها که تاکنون خواسته اند، دولتی نیستند.

وی اضافه کرد: اکنون 300 مرکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی وجود دارد و فکر می کنم حداقل هر کدام از آنها در میان 7 تا 10 هیئت موسس، 60 تا 70 درصد دولتی ها هستند. دولتی به این معنا که در دانشگاهها تدریس می کنند. مگر فردی که دولتی شد نمی تواند درخواست کار غیرانتفاعی دهد.

وزیر علوم با تاکید بر لزوم رعایت شاخصها برای دریافت مجوز گفت: این موضوع شاخصهایی دارد، برای ما فرقی نمی کند که چه کسی درخواست مجوز داده باشد. اگر شاخصها را داشته باشد به آن مجوز داده می شود و اگر شاخص ها را نداشته باشد به آن مجوز داده نمی شود. اگر برای تهران بخواهد چون مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است باید از این شورا مجوز دریافت کند اگر برای غیر از تهران بخواهد ما در وزارت علوم بررسی می کنیم.

وی یادآور شد: موافقت اصولی با مجوز فرق می کند و برای دانشگاههای دولتی هم که موافقت اصولی صادر می شود با نیاز سنجی مربوط است.

تگ ها نظر دانشجو دانشگاه منتسب مشایی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت