پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 امرداد 1390 - 01 August 2011

رئیس دانشگاه علوم اقتصادی از راه اندازی یک رشته منحصر به فرد و جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت: رشته مهندسی دانش و علوم تصمیم در دانشگاه علوم اقتصادی و در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شده است.

مهدی صادقی شاهدانی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این رشته منحصربفرد است و در سایر دانشگاهها کمتر به چنین رشته ای بر می خوریم، به این دلیل که دانشگاه علوم اقتصادی تنها پیشنهاد دهنده این رشته بود و در سایر مراکز آموزش عالی این رشته کمتر دیده می شود.

وی به کاربردی بودن این رشته در فضای اقتصادی و تصمیم گیری کشور اشاره کرد و گفت: رشته مهندسی دانش و علوم تصمیم در الگوهای تصمیم گیری کشور کاربرد خواهد داشت. دانشگاه در این باره دانشجویانی را پذیرش می کند که در این رابطه دانش علوم کامپیوتر دارند زیرا این دانشجویان به دلیل بنیان ریاضی خوبی که دارند می توانند الگوهای تصمیم گیری را بر اساس الگوهای ریاضی طراحی کنند.

رئیس دانشگاه علوم اقتصادی اضافه کرد: این رشته در دستگاهها و بخشهایی که سیاست گذاری از وظائف آنهاست، مثل دستگاههای اجرایی دولتی و دستگاههای تصمیم گیر مثل معاونت راهبردی و بانک مرکزی کاربرد تخصصی دارد.

صادقی شاهدانی با بیان اینکه دوره دومین پذیرش این رشته در مهرماه با دو روش آموزش محور و آموزش پژوهی خواهد بود، از راه اندازی یک گرایش دیگر در همین عرصه خبر داد و گفت: یک رشته در همین عرصه به شورای گسترش وزارت علوم با عنوان "سیاست گذاری در فضای اقتصادی" پیشنهاد کردیم که در حال حاضر در این شورا در دست بررسی است که به محض دریافت مجوز پذیرش دانشجو را آغاز می کنیم.

وی این رشته ها را مجموعه ای دانست که هم افزایی لازم را دارد و در این باره تاکید کرد: در دانشگاه علوم اقتصادی، یک دانشجوی مالی پس از دانش آموختگی در اختیار نهاد مرتبط با رشته خود از جمله بانکها و شرکتهای بیمه قرار می گیرد. این دانشگاه برای نظام اقتصادی کشور و نهادهای مرتبط با آن به تربیت نیروی انسانی می پردازد.

تگ ها دانشگاه علوم اقتصادی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت