پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 آذر 1390 - 01 December 2011
نصب نیروگاه خورشیدی در دانشگاه های کشور / گسترش تحقیقات در زمینه پیل سوختی


مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران از نصب نیروگاه های فتو ولتائیک در 20 دانشگاه خبر داد و گفت: با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 20 دانشگاه کشور نیروگاه های خورشیدی فتو ولتائیک با توان 20 کیلو وات نصب می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر : یوسف آرمودلی، مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به حمایتهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه فناوریهای مربوط به انرژیهای نو، افزود: این حمایتها موجب شد تا گامهای موثری در زمینه توسعه و بومی سازی فناوریهای مربوط به انرژیهای نو در کشور برداشته شود.

مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به جزئیات این حمایت ها اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری با اختصاص بودجه ای به 20 دانشگاه کشور زمینه ای را برای احداث و نصب نیروگاه های فتو ولتائیک با توان 20 کیلووات در دانشگاه ها فراهم کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 20 دانشگاه کشور نسبت به نصب نیروگاه فتوولتائیک اقدام کرده اند، خاطر نشان کرد: طبق برنامه قرار است این نیروگاه ها در کلیه دانشگاه های کشور نصب شوند که در فاز اول 20 دانشگاه را در بر می گیرد و در سالهای بعد به کلیه دانشگاه ها تسری می یابد.
آرمودلی با تاکید بر اینکه نصب نیروگاه های فتوولتائیک ظرفیت خوبی را برای پیمانکاران ایجاد می کند، ادامه داد: علاوه بر این موجب می شود که زمینه های تحقیقاتی و مطالعاتی در زمینه پیل های سوختی در دانشگاه ها فراهم شود.
جزئیات پایلوت نیروگاه خورشیدی دانشگاه شیراز

مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به راه اندازی پایلوت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه شیراز، خاطر نشان کرد: نیروگاه خورشیدی به صورت پایلوت در دانشگاه شیراز نصب شده است که این طرح با همکاری دانشگاه شیراز و وزارت نیرو در سانا اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این نیروگاه یک نیروگاه حرارتی "پارابولیک" است، توضیح داد: این نیروگاه  با استفاده از آینه می تواند هم به صورت مستقیم حرارت تولید کند و هم انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.
آرمودلی با اشاره به مزیت های این نیروگاه ها نسبت به نیروگاه های فتو ولتائیک، اضافه کرد: نیروگاه های حرارتی قابل نصب در نقاط مختلف است. علاوه بر این نیروگاه حرارتی می تواند انرژی الکتریکی مورد نیاز بخشی از شب را تامین کند در حالی که نیروگاه های فتو ولتائیک با غروب خورشیدی قابل استفاده نیستند.تگ ها نصب نیروگاه خورشیدی،دانشگاه های کشور،گسترش تحقیقات،پیل سوختی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت