پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          17 بهمن 1390 - 06 February 2012


رشته‌های موردبازنگری دانشگاه هنر

دانشگاه هنر به موازات سایر دانشگاههای کشور در حال بازنگری رشته های هنری است که در این میان می توان به 41 رشته این دانشگاه اشاره کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از اقدامات قابل توجه و تاثیرگذار وزارت علوم در سالهای گذشته "بازنگری سرفصل دروس دانشگاهها" است که در برنامه پنجم توسعه نیز به آن تکلیف شده است.

دانشگاههای کشور مدتهاست به انواع مختلف درگیر این بازنگریها شده اند و تاکنون برخی از دروس بازنگری شده نیز در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

وقتی سخن از بازنگری به میان می آید بیشتر اذهان به سمت رشته های علوم انسانی و مجموعه های وابسته به آن سوق می یابد. حتی سعید قدیمی - مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی آموزش عالی وزارت علوم نیز از کم توجهی رسانه ها به جزئیات دیگر این بازنگریها انتقاد کرد.

از سوی دیگر، همزمان با تحت فشار قرار گرفتن دانشگاهها توسط وزارت علوم به منظور جدیت در آغاز یا اتمام سرفصلهای نیازمند بازنگری و به موازات تکمیل این قدم سنگین و پر حجم آموزش عالی، نوبت به رشته های هنر هم رسید و هم اکنون سرگروهها که اصولاً روسای دانشگاههای هنر کشور هستند با تشکیل کارگروهی در حال بازنگری سرفصلها هستند.

دانشگاه هنر تهران نیز در راس این کارگروه با مدیریت سعید کشن فلاح - رئیس دانشگاه قرار دارد. وزارت علوم به دانشگاههای هنر اعلام کرده که باید تا سقف 10 درس رشته های هنری را بازنگری کنند. دانشگاه هنر با 41 رشته هم این پروژه را که باید تا پایان سال جاری ارائه دهد، آغاز کرده است.

برخی رشته های مورد بازنگری این دانشگاهها شامل معماری، شهرسازی، هنرهای نمایشی و سینما، هنرهای تجسمی، هنرهای کاربردی و موسیقی است که به زیرمجموعه هایی تقسیم می شوند و پژوهشگر مربوط به هر بخش با تیم خود بازنگری را آغاز کرده است.

تمام رشته مقطع هایی که دانشگاه هنر دارد باید مورد بازنگری قرار گیرد و به علت فعال بودن 41 رشته هنری در این دانشگاه، سرگروهها باید لزوم بازنگری هر 41 رشته را تشخیص دهند.

توانایی داوطلبان شرکت در کنکور پس از قرار گرفتن رشته های بازنگری شده در دفترچه آزمون، نکته ای است که باید دست اندرکاران آموزش عالی کشور به آن توجه ویژه داشته باشند.

در دسترس و قابل فهم بودن منابع جدید رشته های بازنگری شده حداقل انتظاری است که داوطلبان کنکور انتظار دارند.تگ ها رشته‌های دانشگاه هنر

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت