پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 بهمن 1390 - 16 February 2012


پیشنهاد ایران خودرو برای تاسیس مرکز علمی، پژوهشی و کاربردی صنعت خودرو و دانشگاهنجم الدین افزود: مهندسی صنایع با تعریف، سازمان دهی و اجرای صدها پروژه به ویژه در توسعه نوآوری ها، بهره گیری مطلوب از فناوری، سرمایه و نیروی انسانی و در نتیجه دست یابی به هدف های کاهش هزینه و ارتقای بازار را فراهم می سازد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو پیشنهاد کرد، یک موسسه علمی ، پژوهشی وکاربردی صنعت خودرو و دانشگاه برای تعریف و اجرای پروژه های صنعت خودروسازی و رسیدن به اهداف کاهش هزینه و ارتقای کیفیت ایجاد شود.

به گزارش ایکو پرس، جواد نجم الدین که در مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس مهندسی صنایع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران سخن می گفت، با اشاره به تغییر حرکت اقتصادی کشور در جهت اقتصاد غیرمتمرکز آزاد، نقش مهندسی صنایع در حفظ و توسعه بازار صنعت خودروسازی کشور در شرایط رقابتی جدید را بسیار مهم برشمرد و گفت: موسسه پژوهشی مورد نظر تخصصی مهندسی صنایع خواهد بود و کمک می کند تا پروژه های دانشگاهی در جهت نیازمندی های صنعت خودرو هدایت و نتایج آن در این بخش به کار گرفته شود.

وی مرکز تحقیقات پلیمر را که در سال های اخیر بین ایران خودرو و دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایجاد شده یک تجربه مفید در توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان کرد و گفت: طراحی پلتفرم، توسعه فناوری های جدید در جهت کاهش وزن و مصرف سوخت و آلایندگی از جمله ضرورت های پیش روی صنعت خودروسازی است که لزوم ایجاد موسسه پژوهشی مهندسی صنایع برای اجرای پروژه های مربوطه را الزامی می سازد.

نجم الدین افزود: مهندسی صنایع با تعریف، سازمان دهی و اجرای صدها پروژه به ویژه در توسعه نوآوری ها، بهره گیری مطلوب از فناوری، سرمایه و نیروی انسانی و در نتیجه دست یابی به هدف های کاهش هزینه و ارتقای بازار را فراهم می سازد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در بخش دیگری از سخنان خود، هزینه تمام شده واحد محصول را متاثر از هزینه هایی دانست که برای ایجاد و نگهداری منابعی چون مواداولیه، نیروی انسانی، ماشین آلات، تجهیزات و لوازم جانبی، منابع اطلاعاتی و مالی به مصرف می رسد.

وی به حداقل رساندن هزینه های تولید را عاملی ذکر کرد که ضمن ایجاد توان استفاده بهینه از منابع در تمام ارکان بنگاه، امکان کسب حاشیه سود بیشتر یا کاهش قیمت های فروش با حفظ حاشیه سود قبلی را فراهم می کند؛ که به معنی افزایش قدرت رقابتی موسسه در بازار است.

نجم الدین افزود: تطبیق الزامات و نیازمندی های بنگاه، با تکنیک های مهندسی صنایع، نقش این رشته در تدارک ابزار لازم برای حصول اهداف سازمانی به طور فراگیر و سیستماتیک و اهمیت بالای آن به عنوان موتور محرک حرکت سازمان های امروزی را نشان می دهد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به نقش صنعت خودرو دررونق رشته های مختلف صنعتی و ارتباطات پیشین و پسین آن با صنایع گوناگون، اظهار داشت: این صنعت نقش محوری در توسعه صنعتی کشورها داشته و آیینه صنعت کشور به شمار می رود.

وی صنعت خودروی ایران را دارای رتبه 12 و ایران خودرو را دارای رتبه 16 در سطح جهانی توصیف کرد و گفت: زنجیره ارزش در صنعت خودرو یکی از کامل ترین زنجیره های ارزش شامل طراحی، تامین، تولید، فروش و خدمات پس از فروش است و مهندسی صنایع در هر یک از بخش های این زنجیره نقش اساسی دارد.

نجم الدین سهم صنعت خودرو از تولید ناخالص داخلی را چهار درصد و سهم آن از کل تولید را 11 درصد اعلام کرد و یادآور شد: باور به خودکفایی و توسعه ساخت داخل مستلزم بهره گیری از کارشناسان و مهندسان خبره و دلسوز است که دانش را به فناوری تبدیل کرده و راه موفقیت و توسعه کشور را هموار می سازند.

تگ ها ایران خودرو مرکز علمی پژوهشی کاربردی صنعت خودرو دانشگاه

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت