پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 اسفند 1390 - 08 March 2012


پردیس شهدا در همه دانشگاه ها ایجاد می شود


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و تحقیقات از برنامه این وزارتخانه برای راه اندازی پردیس شهدا در تمامی دانشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خواجه سروی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی با ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پادگان محمودوند اهواز اظهار کرد: چهار میلیون دانشجو و 70 هزار عضو هیئت علمی در کشور داریم که اغلب آنها علاقه دارند در روزهای پایانی و آغازین سال در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.
وی افزود: به نمایندگی از وزیر علوم از تمام دست اندرکاران راهیان نور تقدیر می کنم زیرا در این مدت به خوبی وظیفه برگزاری و ساماندهی فعالیتهای راهیان نور در سراسر کشور را انجام داده اند.

خواجه سروی با اشاره به اینکه عشق به شهادت و شهدا در دانشگاه های کشور و بین دانشجویان موج می زند، تصریح کرد: قصد داریم پردیس شهدا که در آن شهدای گمنام دفن می شوند را در تمامی دانشگاه های کشور ایجاد کنیم تا فضای جبهه و جنگ به دانشگاه های ما منتقل کنیم و این پردیس به عنوان مکانی فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و تحقیقات ادامه داد: تا پایان سال 1388 در 26 دانشگاه سراسر کشور پردیس شهدا ایجاد شده و تا پایان سال 1389 نیز در 15 مرکز دانشگاهی جدید این پردیس برای استفاده دانشجویان مورد بهره برداری قرار گرفت ولی با برنامه ریزی وزارت علوم، کل دانشگاه های ما باید از چنین مکانی برخوردار شوند.

خواجه سروی عنوان کرد: دو مشکل برای ارائه دروس مربوط به دفاع مقدس در دانشگاه های کشور وجود دارد. یکی اینکه ما متونی که قابل ارائه به عنوان یک درس دانشگاهی باشند در اختیار نداریم و دوم اینکه افرادی که بتوانند به خوبی مسائل مربوط به جنگ را به دانشجویان تدریس کنند وجود ندارند.

خواجه سروی اضافه کرد: انتظار داریم در خصوص نگارش کتابهای قابل تدریس و تربیت نیرو برای این کار ستاد راهیان نور با توجه به امکانات و ظرفیتهایی که در اختیار دارد با وزارت علوم همکاری کنند تا بتوانیم در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به کل جامعه تلاش ماندگاری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از بودجه فرهنگی دانشگاه و وزارت علوم به راهیان نور اختصاص یافته، تاکید کرد: بودجه فرهنگی دانشگاه از 13 درصد به 15 درصد کل بودجه دانشگاه افزایش یافته که در این بین دانشگاه شهید چمران به خوبی از این اعتبارات استفاده کرده است.


تگ ها پردیس شهدا دانشگاه

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت