پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 فروردین 1391 - 15 April 2012
دانشگاههای کشور فاقد پویایی لازمند و تدوین راهکارهایی برای تحول در آموزش عالی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: قائم مقام پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه شریف، با بیان اینکه سیستم آموزش عالی دانشگاه های کشور پویا نیست، گفت: از آنجایی که سیستم آموزشی دانشگاه ها بر اساس نیازهای کشور نیست با همکاری وزارت علوم اقدام به برگزاری همایش تحول آموزش عالی کردیم.

دکتر ابراهیم سوزنچی کاشانی با اشاره به وضعیت آموزش عالی کشور، افزود: عملکرد دانشگاه های کشور با سایر کشورهای پیشرفته علمی متفاوت است به این معنا که ساختارها و نحوه انجام فعالیتها در دانشگاههای مطرح دنیا به گونه ای است که خود را به سرعت تغییر می دهند و در راستای رفع نیازهای کشور به روز می شوند.
قائم مقام پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف، با بیان اینکه در حال حاضر سیستم آموزشی دانشگاه های کشور از پویایی لازم برخوردار نیست، اظهار داشت: مشکل اصلی دانشگاه های کشور این است که دانشگاه ها تمرکز اصلی فعالیتهای خود را جنبه های آموزشی گذاشته اند و بعد پژوهشی و تولید دانش به صورت جانبی در کنار آموزش دیده می شود، در حالیکه در دانشگاههای مطرح دنیا، به صورت برعکس، پژوهش محور است و آموزش به تبع آن دنبال می شود. از این رو همواره با حجم عظیمی از هیئت علمی پژوهشی در این دانشگاه ها مواجه هستیم.

وی با اشاره به وضعیت آموزشی در دانشگاه های کشور ادامه داد: در دانشگاه های کشور یکسری واحدهای درسی در رشته های مختلف تصویب شده و سالهای سال اساتید این واحدها را ارائه می دهند. از این رو دانشگاه ها حتی به لحاظ آموزشی به روز نمی شوند و فعالیتهایی که برای به روز رسانی درسها انجام می گیرد، مرجع آن عمدتا کتابهایی است که در دانشگاه های مطرح دنیا تدریس می شود نه نیازهای صنعت داخلی کشور.

سوزنچی با اشاره به برنامه های وزارت علوم برای به روز کردن واحدهای درسی در دانشگاه های کشور، خاطر نشان کرد: در این راستا کمیته های فنی و مهندسی دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی وزارت علوم با همکاری پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف اقدام به برگزاری همایش آموزش عالی الزامات تحول در آموزش فنی و مهندسی در روز 31 فروردین ماه در دانشگاه صنعتی شریف کردند.

قائم مقام پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه شریف، ادامه داد: در حال حاضر مطالعاتی در زمینه مشکلات و راهکارهای برون رفت از این مشکلات در برخی از دستگاه ها انجام شده است که به دلیل عدم هم افزایی میان دستگاه ها نتایج این مطالعات پنهان مانده است. از این رو در این همایش از دستگاه های مختلف دعوت شد تا نقطه نظرات خود را در این همایش ارائه دهند.

سورنچی از تدوین نتایج تحقیقات در حوزه الزامات تحول در آموزش عالی فنی و مهندسی خبر داد و یادآور شد: درصدد هستیم تا نتایج مباحث ارائه شده در این همایش را به صورت مدون و در قالب یک قطعنامه پایانی با تاکید بر راهکارهای آغاز تحول در آموزش فنی و مهندسی ارائه دهیم.تگ ها دانشگاه تحول در آموزش عالی آموزش عالی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت