پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 فروردین 1391 - 18 April 2012دانشگاهی که آب آشامیدنی ندارد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:دانشگاه گرمسار دانشگاهی است که به دلیل پذیرش زودهنگام دانشجو پس از تأسیس، با مشکلاتی نظیر آب آشامیدنی و نداشتن ساختمان و زمین اختصاصی برای دانشجویان دست به گریبان است.

جمعی از دانشجویان دانشگاه سراسری گرمسار اعتراض خود را نسبت به وضعیت رفاهی این دانشگاه اعلام کردند براساس اعلام این دانشجویان، این دانشگاه در نیمسال دوم سال 90 در رشته های معماری، عمران، نفت و صنایع به صورت تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو کرده است اما علیرغم اینکه یک دانشگاه جامع به شمار می آید، فاقد امکانات آموزشی و رفاهی کافی است.

به گفته این دانشجویان، در اطلاعیه سازمان سنجش نیز هیچ اشاره ای به تازه تاسیس بودن دانشگاه و نبود امکانات نشده و تنها به عنوان دانشگاه جامع گرمسار اکتفا شده است.

کلاس های درس دانشگاه در ساختمان اداره منابع آب گرمسار
دانشجویان دانشگاه سراسری گرمسار اعلام کرده اند در زمان مراجعه به دانشگاه، متوجه شدیم قسمتی از ساختمان منابع آب شهر را به عنوان دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده‌اند و کلاس ها در قسمت کوچکی از اداره آب و فاضلاب شهر گرمسار برگزار می شود.

دانشگاه آب آشامیدنی ندارد

دانشجویان معترض همچنین اظهار داشته اند که ساختمان اداری دانشگاه تنها یک کارمند دارد، دانشجویان به اینترنت دسترسی ندارند، از یک سرویس بهداشتی 120 دانشجو و کارمند منابع آب استفاده می کنند، دانشگاه آزمایشگاه ندارد، کارگاهی برای دانشجویان نفت و فنی برگزار نمی شود و دفتر دانشگاه کامپیوتر و چاپگر برای انجام امور اداری ندارد.

نبود آب آشامیدنی در این دانشگاه نیز یکی دیگر از مشکلات این دانشجویان عنوان شده است.

پاسخ مسئولان دانشگاه گرمسار

رئیس دانشگاه گرمسار در زمینه مشکلاتی که دانشجویان دانشگاه به آنها اشاره کرده اند، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مسئولان دانشگاه به صورت شبانه روز در حال تلاش هستند.

وی با تأیید اینکه امکانات دانشگاه با توجه به جدیدالتاسیس بودن آن محدود است، گفت: البته از طرفی اطلاعات دانشجویان نیز ناقص است. برخی از دانشجویان بعد از مراجعه به وزات علوم، عنوان کرده اند که اینجا اصلا دانشگاه نیست، به آنها گفتم به جای مراجعه به وزارت علوم به خود من مراجعه می کردید تا مجوز دانشگاه، نامه استانداری و فرمانداری مبنی بر دانشگاه بودن واحد گرمسار را نشانتان دهم.

رئیس دانشگاه گرمسار اضافه کرد: عمده مشکلی که دانشجویان با آن مواجه بوده و پیگیری می کنند، غذا و محل سکونت است ما مدتی برای دانشجویان غذا تدارک دیدم از خودمان هم هزینه کردیم و سعیمان این بود که مشکلات را حل کنیم تا دانشگاه روز به روز در  وضعیت بهتری قرار گیرد.

من هم که رئیس دانشگاهم بعضی چیزها را ندارم

مجیدجعفر تفرشی درباره اینکه چرا دانشگاه آب آشامیدنی ندارد، افزود: بعضی چیزها را من هم که رئیس دانشگاه هستم ندارم، طبیعی است دانشگاه تازه تاسیس است و بودجه‌ای نداشته، تا کنون کلاس‌های درس را هم از اعتبارات خود برگزار کرده ایم. ولی اکنون بودجه تزریق شده و سعی ما این است که مشکلات را حل کنیم آب آشامیدنی و فیلتر هم خریداری می کنیم.

دانشجویان به مرحله استفاده از آزمایشگاه نرسیده اند

رئیس دانشگاه گرمسار درپاسخ به این سوال که دانشجویان نسبت به نداشتن اینترنت، سرویس بهداشتی و آزمایشگاه انتقاد دارند، گفت: دانشجویان آزمایشگاه می خواهند چه‌کار کنند؟ دانشجویان هنوز به مرحله استفاده از آزمایشگاه نرسیده اند.

پاسخ مشکلات پیش آمده را از نماینده قبلی گرمسار بپرسید

وی در پاسخ به این سوال که چرا دانشگاهی که هیچ امکاناتی ندارد نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده و در اطلاعیه سنجش به نبود امکانت اشاره نشده است، گفت: چرایی این مساله را از نماینده قبلی شهر گرمسار بپرسید.

تفرشی درباره حل مشکلات دانشگاه گفت: ابتدا مشکل کمبود فضای آموزشی و سپس مشکل اسکان را حل خواهیم کرد و پس از آن تهیه غذای ارزان تر برای دانشجویان است و در مجموع مشکلات را یکی، یکی رفع می کنیم.

ظرف دو سه هفته آینده مشکلات حل می شود

کیانی - مسئول امور آموزشی و دانشجویی دانشگاه گرمسار هم در این باره گفت: ما که نمی گوییم دانشگاه مشکل ندارد، هر دانشگاه جدید التاسیسی دارای مشکل است.

وی ادامه داد: چون دانشگاه بلافاصله پس از اخذ مجوز نسبت به جذب دانشجو اقدام کرده است، دانشجویان با کم و کاستی هایی مواجه شدند و ما اکنون مشغول حل مشکلات هستیم.

مسئول امور آموزشی و دانشجویی دانشگاه گرمسار افزود: دانشگاه سمنان و فرمانداری تعهداتی به دانشگاه داشتند که 50 درصد آن محقق شده و 50 درصد هم، ظرف دو سه هفته آینده محقق شده و مشکلات حل می شود.

وی با تأیید اینکه کلاسهای درس دانشگاه گرمسار در ساختمان منابع آب این شهر برگزار می شود، گفت: بحث زمین مطرح است و در حال حاضر با مسکن و شهرسازی در حال مذاکره هستیم که زمینی به دانشگاه تعلق گیرد از سوی دیگر جلسه ای نیز با حضور مسئولان شهر برگزار شده که ساختمان منابع آب به دانشگاه اختصاص یابد.
تگ ها دانشگاه آب آشامیدنی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت