پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 اردیبهشت 1391 - 23 April 2012تدوین نقشه دانشگاه اسلامی امسال

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد از این هفته که جلسه شورای اسلامی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، سند دانشگاه اسلامی مطرح خواهد شد و در ذیل نقشه علمی کشور، نقشه دانشگاه اسلامی نیز تدوین می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:حجت الاسلام محمدیان در پنجمین نشست معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاهها که امروز در وزارت علوم برگزار شد، خطاب به این معاونان تاکید کرد: هوای تشکلهای دانشجویی را که در چارچوب قوانین و مقررات راه اندازی می شود بیشتر داشته باشید، حتی اگر دیدگاهشان با دیدگاه مسئولان دانشگاه متفاوت باشد.

وی در ادامه گفت: برخی از این افراد اعلام کردند در حضور مقام معظم رهبری انتقادات خود را مطرح کردند و ایشان هم پذیرفتند اما دانشگاه این گروه را به رسمیت نمی شناسد. وقتی برای ابراز گله نزد ما آمدند، تاکید کردند که رهبر ایران با آنان موافق است اما دانشگاه نه، هیچ حرفی برای گفتن به این تشکلها نداریم. علت را هم که از دانشگاهها جویا می شویم، تاکید می کنند ممکن است این تشکلها در آینده مشکل ایجاد کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد که اگر قرار باشد به فکر اتفاقی باشیم که ممکن است در آینده رخ بدهد یا نه، که نمی شود، بنابراین لازم است دانشگاهها تشکلها را قبول داشته باشند و به آنان در چارچوب قوانین و مقررات اجازه فعالیت دهند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شورای اسلامی شدن دانشگاهها، اظهار داشت: از این هفته که جلسه شورای اسلامی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، سند دانشگاه اسلامی مطرح خواهد شد و در ذیل نقشه علمی کشور، نقشه دانشگاه اسلامی نیز تدوین می‌شود. امیدواریم در شش ماهه اول سال تدوین این نقشه به پایان برسد و با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، بتوانیم آن را در دانشگاه‌ها اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: هر بخش از نقشه دانشگاه اسلامی که آماده شود، قبل از ارائه به شورا، برای معاونت فرهنگی دانشگاه ها ارسال خواهد شد، بنابراین معاونان فرهنگی می‌توانند نکات مورد نظر خود را مطرح کنند تا در شورا مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که این نقشه باید پشتوانه معاونان فرهنگی در دانشگاه‌ها باشد.

محمدیان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تاکید معاونان فرهنگی به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: با وجود اینکه سال قبل تلاشهای خوبی در برگزاری کرسیهای آزاد اندیشی صورت گرفت، اما انتظارات را برآورده نکرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه باید توسط این معاونت مدیریت شود که بهترین کار برای مدیریت این فضا برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در قالب قوانین و مقررات است.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت استادان در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تاکید کرد که با توجه به آیین نامه ارتقا استادان و بند فرهنگی آن، این استادان هستند که باید برای شرکت در امور فرهنگی به معاونان مراجعه کنند زیرا یکی از امتیازاتی که برای ارتقا استادان در این آیین نامه دیده شده، شرکت در فعالیتهای فرهنگی دانشگاهها است.تگ ها دانشگاه

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت