پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          15 امرداد 1391 - 05 August 2012
انتقاد به کاهش ظرفیت پذیرش دختران در دانشگاه چمران و حذف جنسیتی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با صدور بیانیه‌ای نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش دختران در این دانشگاه و در ترم تحصیلی جدید انتقاد کرد.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با صدور بیانیه‌ای نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش دختران در این دانشگاه و در ترم تحصیلی جدید انتقاد کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

این روزها آن دسته از داوطلبانی که با موفقیت مرحله اول کنکور را پشت سر گذاشته‌اند مشغول انتخاب رشته و به نحوی انتخاب قسمت مهمی از آینده خود هستند. در این شرایط شاهد اتخاذ تصمیمی از سوی برخی مسئولین  هستیم که هر کسی را به حیرت وا می دارد. اگر به ستون دانشگاه شهید چمران اهواز در دفترچه انتخاب رشته مراجعه کنید مشاهده خواهید نمود که این دانشگاه برای سال تحصیلی 92-91 در کلیه رشته‌های گروه ریاضی فیزیک (به جز یک گرایش رشته اقتصاد) و در بیشتر رشته‌های گروه علوم تجربی (13 رشته پسر و 6 رشته دختر) اقدام به پذیرش دانشجوی پسر کرده است و از آن طرف هم در رشته‌های گروه علوم انسانی بیشتر به جذب دانشجوی دختر (11 رشته دختر و 7 رشته پسر) می‌پردازد.

در این بین سوالاتی شکل می گیرد که از مسئولین انتظار پاسخ به آنها می‌رود:

این تصمیم با قانون بومی سازی دانشگاه‌ها درتضاد نیست؟ مگر نه همین تابستان سال گذشته بود که وزارت علوم اعلام کرد که اولویت جذب دانشجو با شیوه بومی گزینی است و در این مورد هم خانم‌ها در اولویت‌اند؟ آیا در گروه علوم ریاضی-فیزیک و علوم تجربی اینچنین عمل شده است؟

چرا داوطلبان دختر باید از امکان تحصیل در شهر و استان خود (و چه بسا به طور کلی از تحصیل، مثل خانم‌هایی که امکان تحصیل در خارج استان را ندارند) محروم شوند؟

بر طبق کدام قانون باید عده‌ای از تحصیل در یک رشته منع و مجبور به انتخاب رشته دیگر شوند؟ آیا این تصمیم در راستای عدالت اجتماعی قرار دارد؟ آیا دیگر برای استان و مردم محروم آن، این همه بی‌عدالتی کافی نیست؟

در همین راستا انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان نماینده قشر دانشجو و مردم، از وزارت علوم و مسئولان مربوطه در دانشگاه شهید چمران اهواز به خصوص ریاست دانشگاه و معاون آموزشی دانشگاه تقاضا دارد سریعا نسبت به برطرف نمودن مشکل پیش آمده اقدام نموده و به نگرانی‌های موجود پایان دهند و و امکان تحصیل در همه رشته‌های دانشگاه شهید چمران را به طور مساوی برای همه داوطلبان کنکور اعم از مرد و زن فراهم آورند، هم چنین از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که این موضوع را پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهند.

تگ ها کاهش ظرفیت پذیرش دختران دانشگاه چمران حذف جنسیتی در دانشگاه چمران

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت