پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 مهر 1391 - 10 October 2012ادغام علمی کاربردی با آموزشکده های فنی‌حرفه‌ای

ادغام علمی کاربردی با آموزشکده های فنی‌حرفه‌ای به دستور رئیس جمهور

به گفته رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها رئیس جمهور به وزیر علوم دستور داد دو مجموعه علمی کاربردی و آموزشکده های فنی حرفه ای با یکدیگر تلفیق شوند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدیان صبح امروز در پنجمین جشنواره ملی و بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی اضافه کرد: رئیس جمهور در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزیر علوم دستور داد به علت توانایی که در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد، آموزشکده های فنی حرفه ای با مجموعه علمی کاربردی تبدیل به یک مجموعه شوند.

وی خطاب به رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: انتظار دارم از این پیشنهاد رئیس جمهور استقبال شود و ساماندهی آموزشکده های فنی حرفه ای تا پایان سال جاری به نقطه مثبتی برسد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی آمار در حوزه های جذب هیات علمی و شرکت های دانش بنیان دانشگاه های کشور گفت: اوایل انقلاب 5 هزار عضو هیات علمی داشتیم در حالیکه این عدد امروز به 60 هزار رسیده است از سوی دیگر امروز بیش از 9 هزار شرکت دانش بنیان در کشور داریم و سهم ما از تولید علم جهانی حداقل به 2 رسیده است.

به گفته وی مجله نیکر به تازگی اعلام کرده که ایران ظرف دو سال مقالات خود را به 5 برابر افزایش داده و اسکوپوس پیش بینی کرده که ایران تا سال 2018 به رتبه 4 علمی جهان دست پیدا می کند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود دانشگاه ها را به چهار نسل تقسیم کرد و گفت: نسل نخست دانشگاه ها آموزش  محور بوده اند که وظیفه انتقال و توزیع دانش را بر عهده داشتند. نسل دوم دانشگاه های پژوهش محور بودند که در کنار آموزش توجه خاصی به پژوهش داشتند. نسل سوم را دانشگاه های کارآفرین تشکیل دادند. امروز در مرحله چهارم هستیم که دانشگاه مهارت آفرین با محوریت خلاقیت و تولید ثروت در این زمره قرار دارد و دانشگاه علمی کاربردی به نسل سوم و چهارم نزدیک تر است.

وی گفت: در نگاه ما به دانشگاه علمی کاربردی توجه به مهارت آفرینی مهمترین نکته اساسی نگاه فکری و فرهنگی به دانشگاه است که این دانشگاه باید علاوه بر تربیت نیروی ماهر و خلاق باید نیرویی متدین تربیت کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود به انتظاراتی که از دانشگاه علمی کاربردی می رود، اشاره کرد و گفت: برقراری ارتباط دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه های بزرگ کشور یکی از آن انتطارات به شمار می رود و اینچنین نباشد که ما تنها در علمی کاربردی خلاصه شویم.

وی ادامه داد: ضعفی که ما به آن اذعان داریم این است که علی رغم پیشرفت مناسب ایران در تولید علم اما در تبدیل پژوهش ها به محصولات ضعیف هستیم در حالی که کشورهای دیگر علی رغم تعداد پایین مقالات در تبدیل پژوهش ها به محصولات قوی تر از ما عمل می کنند و دانشگاه علمی کاربردی در تحقق یافتن این انتظار نقش کلیدی دارد و لازم است در این زمینه علاوه بر همکاری با دانشگاه های بزرگ توجه خاصی به شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

تگ ها ادغام علمی کاربردی آموزشکده فنی‌حرفه‌ای

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت