پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          11 دی 1391 - 31 December 2012
نظر سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد ارتباط با دانشجویان


سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: معلم سخت گیری نیستم و رابطه صمیمی و خوبی با دانشجویان دارم.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید محمدرضا منصوری با مروری بر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی خود افزود: معلم سخت گیری نیستم و رابطه ای صمیمی و خوبی با دانشجویان دارم، به خصوص آنهایی که به طریقی از نظر فکری خودشان را به من نزدیک می دانند و گاهی خارج از مباحث علمی و تخصصی، در بررسی و حل و فصل مشکلات خصوصی شان با من مشورت می کنند. من همیشه سعی می کنم در حد توان کمک شان کنم.

وی اضافه کرد: متولد سال 1330 در تهران هستم، پدر و مادرم اهل کاشان هستند. دوره دبیرستان را در مدرسه علوی گذراندم، دیپلم ریاضی گرفتم و از رشته های مهندسی به خصوص از رشته برق و مکانیک خوشم می آمد، اما چند ماه به کنکور مانده بود که به سمت پزشکی متمایل شدم و اولین رشته ام را رشته پزشکی دانشگاه تهران و بقیه را مهندسی انتخاب کردم که خدا را شکر، با نمره خوبی در سال 1349 وارد دانشکده پزشکی تهران شدم.

دکتر منصوری اظهار داشت: به دلیل فعالیت های سیاسی ضد رژیم شاه، در حدود چهار سال زندان بودم و سال 57 آزاد شدم و دوباره تحصیل را شروع کردم و سال 60 هم فارغ التحصیل شدم. پس از آن در رشته تخصصی چشم قبول شدم و از سال 64 هم به عنوان هیات علمی استخدام شدم.

وی اضافه کرد: در سال 58 ازدواج کردم. همسرم دبیر بود و حاصل این ازدواج سه فرزند دختر و یک پسر است، البته پدربزرگ هم شدم و یک نوه دارم. دو فرزندانم دندانپزشک هستند و دو فرزند دیگرم نیز هم اکنون در حال تحصیل اند.

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: در جلسه معارفه ای که با رزیدنت ها داریم همیشه نکاتی را بر می شمارم که به نظر خودم می تواند راهگشا باشد و آنها را به موفقیت برساند. برای مثال، می گویم اگر تصمیم دارید متخصص بشوید و با سطح بالاتر دانش به مردم خدمت کنید، شما را تحسین می کنم اما اگر می خواهید کسب علم کنید و فقط به قولی علم برای علم بیاموزید، بیهوده است.

وی ادامه داد: دیگر اینکه به آنها می گویم به یاد داشته باشید در این مراکز آموزشی، بیماران هستند که ولی نعمت شما هستند و هرگز به خودتان اجازه ندهید از بالا به آنها بنگرید و گمان کنید چون دکتر شده اید، برترید. چه بسا اگر یک روستایی بی سواد و باغبان در شرایط من قرار می گرفت، پزشک برجسته و بهتری از من می شد.

دکتر منصوری افزود: به آنها سفارش می کنم به هر کس در هر جایی و پستی هست، احترام بگذارید. این بیماران هستند که شما اولین جراحی چشم را روی آنها می آموزید و چه بسا اگر متخصص هم بشوید، جرات نکنید چشم پدرتان را عمل کنید. سومین نکته ای که تاکید می کنم، این است که گم شده خود را جستجو کنند و بدانند آنچه دایم احساس کمبودش را می کردند، معنویت است و نه چیز دیگری.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: من همیشه سعی دارم دروغ نگویم و در جلسات دوستانه اگر غیبتی از کسی اتفاق بیفتد، اعتراض می کنم.همیشه تلاش می کنم آنچه به دیگران می گویم، خودم هم انجام دهم و برای همین احساس برتری نسبت به همکاران، بیماران و دانشجویان خود ندارم. ورزش و شنا کردن جزو علاقمندی های من است و علاقمندی دیگرم مطالعه کتاب های سیاسی و مذهبی است.

وی در خصوص مسائل صنفی پزشکان اظهار داشت: به طور معمول موافق نیستم مطلب های ساده و صنفی مانند تعرفه های پزشکی را تا این حد داغ کنند که تیتر یک روزنامه های غیرصنفی شود یا بخواهند آن را وارد بحث سیاسی کنند، چون این مشکلات باید در جلسات نظام پزشکی و معاونت درمان حل شود، نه اینکه به وسیله بقیه شلوغ شود. هیچ کس نیست که پول را دوست نداشته باشد اما باید دید پول برای چیست و چه قیمتی دارد؟ آیا باید اخلاقیات را تحت الشعاع قرار داد؟

منصوری در خصوص سابقه کاری خود نیز چنین توضیح داد: از سال 64 که هیات علمی دانشگاه بودم و مرحوم دکتر باستان حق که رییس دانشگاه بود، از من خواست معاونت امور دفاعی را برای تامین نیروی کافی برای جبهه برعهده بگیرم. از سال 66 هم زمان با این سمت، معاون آموزشی دانشکده پزشکی هم شدم. سال 67 هم دکتر مرندی وزیر بهداشت شد و مرا برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزید. سال 69 فلوشیپ جراحی های شبکیه را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم و دوباره سال 70 به بیمارستان فارابی برگشتم و تا سال 85 رییس بیمارستان بودم. عضو هیات بورد تخصصی چشم، کارشناس نظام پزشکی و پزشکی قانونی نیز بوده ام.

محمدرضا منصوری با ابلاغ دکتر حسن طریقت منفرد سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران منصوب شد.تگ ها دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی ارتباط به دانشجو رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت