پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          14 بهمن 1391 - 02 February 2013

یک چهارم تولید علم ایران در دانشگاه تهران و  دفاع سالانه 6 هزار پایان نامهرئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشگاه در سالروز تولد 78 سالگی خود قرار دارد، گفت: در حال حاضر یک چهارم تولید علم ایران مربوط به دانشگاه تهران است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، دکتر فرهاد رهبر امروز در حاشیه اولین پژوهش بازار دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دانشگاه در سالروز تولد خود اقدام به برگزاری این پژوهش بازار کرد، افزود: دانشگاه تهران در بهمن ماه 1313 متولد شد و فردا سالروز 78 سالگی خود را جشن می گیرد.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه سالروز این تولد در دهه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: از 87 سال عمر این دانشگاه 45 سال آن در قبل از انقلاب و 33 سال آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه را 250 هزار دانشجو ذکر کرد و ادامه داد: 90 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه در 33 سال پس از انقلاب اسلامی بوده است و تنها 10 درصد این دانشجویان در 45 سال قبل از انقلاب  فارغ التحصیل شدند.

رهبر با اشاره به برگزاری نمایشگاه دو سالانه دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه خاطرنشان کرد: نمایشگاه دو سالانه دانشگاه تهران در هفته پژوهش برگزار شد که با توجه به اینکه برخی از دستاوردها به مرحله تجاری سازی نرسیده بودند اقدام به برگزاری نمایشگاه دیگری کرد.

وی با اشاره به برگزاری اولین پژوهش بازار دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه اضافه کرد: در این نمایشگاه در حال حاضر 90 دستاورد عرضه شده است که تا پایان برگزاری این پژوهش بازار 130 محصول تجاری سازی شده عرضه خواهد شد.


رشد علمی دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به رتبه های علمی ایران در تولید علم خاطرنشان کرد: براساس رتبه بندی های جهانی ایران در سال 2013، 2.127 تولید علم دنیا را داشته است که یک چهارم این میزان سهم دانشگاه تهران است.

وی با تاکید بر اینکه پژوهش های اجرایی شده در این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکترا در جهت شناسایی و رفع نیازهای کشور است، یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مد نظر قرار گرفت و در این راستا بر این باور بودیم که اقتدار و استقلال کشور در گرو اقتدار علمی است.


تعداد پایان نامه های دانشگاه تهران

رهبر با اشاره به موفقیت اخیر کشور در زمینه ارسال موجود زنده به فضا یادآور شد: دستاوردهای ایران در حوزه نانو، بیو و سلول های بنیادی ناشی از فعالیت محققان در دانشگاه های کشور است.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به تعداد پایان نامه های دفاع شده این دانشگاه در هر سال اضافه کرد: در حال حاضر این دانشگاه توانسته سالانه از 6 هزار پایان نامه در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دفاع کند.


دوره های پژوهش محور در دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به برنامه های وزارت علوم در زمینه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور گفت: در حال حاضر این دانشگاه برنامه هایی در جهت پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور ندارد.
تگ ها دانشگاه دانشگاه تهران پایان نامه دفاع از پایان نامه ها

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت