پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          22 اسفند 1391 - 12 March 2013


زمان انتخابات تغییر کند و  فعالیت آزادانه دانشگاهیان در ستادهای انتخاباتی


وزیر علوم عصر امروز در نشست روسای دانشگاهها از تداخل انتخابات ریاست جمهوری با ایام امتحانات گله کرد و گفت: عاجزانه از دستگاههای تصمیم گیرنده مثل شورای نگهبان می خواهیم زمان انتخابات ریاست جمهوری را طوری تعیین کنند که با امتحانات دانشگاهها تداخل نیابد.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز روسای دانشگاههای کشور در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با وزیر علوم و برخی معاونانش دیدار و گفتگو داشتند.

وزیر علوم در سخنان خود در میان روسای دانشگاهها به برخی موارد کلیدی از جمله امتحانات پایان ترم دوم ، آزادی فعالیت کارکنان دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری، آزمون دکتری و برخی سیاه نمایی ها در عرصه امور اجرایی اشاره کرد.

کامران دانشجو در بخشی از سخنانش در خصوص امتحانات پایان ترم نیم سال دوم دانشگاهها که مثل سال 88 همزمان با ایام انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: به زودی و تا پایان هفته دستورالعمل امتحانات پایان ترم دانشگاهها برای نیم سال دوم ابلاغ می شود و شما تمام روسای دانشگاههای کشور باید در این زمینه علاوه بر اجرای دستورالعمل، همکاری کامل داشته باشید.

وی تصریح کرد: مشکلی که هر 4 سال یک بار در ایام امتحانات بوجود می آید این است که همزمان با شروع امتحانات پایان ترم انتخابات هم شروع می شود که ما باید عاجزانه از دستگاههای تصمیم گیرنده مثل شورای نگهبان بخواهیم زمان انتخابات ریاست جمهوری را طوری تعیین کنند که با امتحانات دانشگاهها تداخل نیابد و این حق دانشجو و استاد است که با خیال راحت در انتخابات شرکت کنند.

وزیر علوم با طرح این سئوال که مگر نمی گویند این حق استاد و دانشجو است که در انتخابات شرکت داشته و به عنوان یک قشر پیشرو در این زمینه فعالیت کند، افزود: تمام تلاشمان را برای اعلام یک تصمیم نهایی برای ایام امتحانات می کنیم اما بهتر است که شما روسای دانشگاهها هم در این زمینه راهکار ارائه دهید. به هر حال نیم سال دوم همیشه دست و پا شکسته اجرا می شود اما ما معتقدیم که حداقل چند روز مانده به انتخابات استاد و دانشجو دغدغه امتحان پایان ترم را نداشته باشند. به هر حال عده ای می خواهند در این انتخابات فعالیت کنند.

اجازه فعالیت آزادانه استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاهها در ستادهای انتخاباتی

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید تا زمان برگزاری انتخابات در چارچوب ضوابط و قوانین کاملا منعطف باشیم و دانشجویان دانشگاهها لازم است در این ایام فعالیت فعال باشند. من خطاب به شما روسای دانشگاهها تاکید می کنم که مبادا از یکی خوشتان نیاید و به او اجازه سخنرانی یا فعالیت در دانشگاه ندهید.

وی با بیان اینکه هر کارمند در دانشگاه حق دارد در هر ستاد انتخاباتی که کاندیدایش از سوی شورای نگهبان صلاحیت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را کسب خواهد کرد فعالیت کند، ادامه داد: هیچ کس حق ندارد که کارمندان، استادان و دانشجویان به خاطر حمایت و فعالیتشان در زمان انتخابات گله و اعتراض کنند و این اعمال سلیقه ها کاملا ممنوع است. به هر حال افرادی که از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت خواهند شد یعنی اینکه توسط نظام در معرض رای قرار گرفته اند.

دانشجو در عین حال با تاکید بر اینکه دانشگاه ستاد انتخاباتی نیست ادامه داد: هیچ کس حق ندارد دانشگاه را با ستاد انتخاباتی اشتباه بگیرد. دانشگاه محل میتینگ انتخاباتی نیست . کاندیداها می توانند اندیشه های ممکلت داریشان را میان دانشجویان بیان کنند و به تشریح فضای کشور و بایدها و نبایدها بپردازند و هر کس می خواهد وارد دانشگاه بشود قدمش روی چشمم اما دانشگاه را از دخالت گروههای خارجی کاملا محافظت کنید.

رئیس دانشگاه بودن بدترین شغلها است

به گزارش مهر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه سخنانش در میان روسای دانشگاهها با بیان اینکه رئیس دانشگاه پدر مجموعه است، تاکید کرد: وظیفه رئیس یا حتی وزیر مچ گیری از افراد نیست و همیشه بین سیاه نمایی ، نقد منصفانه و غیر منصفانه مرز باریکی وجود درد.

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه بدترین شغل هاست اما شاید باید این واژه را اصلاح کرد و گفت: رئیس دانشگاه بودن سخت ترین شغلها است و مسئولیت پذیری در وزارت راحت تر از مسئولیت پذیری به عنوان یک رئیس دانشگاه است.

تاکیدات وزیر علوم در مصاحبه دکتری

دانشجو در بخش دیگر سخنانش با اشاره به برخی موارد در خصوص آزمون دکتری و استقلال دانشگاهها در برگزاری مصاحبه اظهار داشت: گفته اند که دانشگاه مستقل است اما کجای استقلال آمده که حق کسی ضایع شود پس اگر گروهها مستقل هستند باید در دکتری هر کس را که خواستند پذیرش کنند؟

وی در این باره ادامه داد: آیا در فعالیت اجرایی معصیت معنا ندارد؟ آیا نباید در آن دنیا وقتی حق کسی در بورسیه نشدن خوردن می شود جواب پس نداد؟ آیا این جز معصیت است؟ کسی که باید در دکتری پذیرش شود اما یک گروه آموزشی به دلایلی غیر از منطقی و علمی حتی تعهد او را نمی پذیرد آیا این معصیت است یا نه؟

دانشجو ادامه داد: به نظر من در کار اجرایی معصیت خیلی بیشتر اتفاق می افتد. الان که بحث آزمون دکتری است و بعد از آن مصاحبه را بدنبال داریم روسای دانشگاهها حتما اعتراضات را پیگیری و اجازه ندهند ناامیدی ایجاد شود زیرا با این بی تدبیری ها دامنه بی اعتمادی وسعت می یابد.


وی بار دیگر با برخی انتقاداتی که از رسانه های منتقد منتشر می شود، گفت: برخی اوقات این موضوع مطرح می شود که وزارت علوم قصد متمرکز کردن تمام امور و اقدامات را دارد. در این زمینه می خواهید پرونده های بورسیه را نشان دهم و بگویم ما چه افرادی با چه معدل هایی بورسیه کردیم؟

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش مهر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تیتر برخی از رسانه ها درباره دانشجوی ستاره دار گفت: به تازگی رسانه ها از قول رئیس سازمان سنجش نقل کردند که دانشجوی ستاره دار وجود دارد ما همیشه تاکید کرده ایم که در این زمینه و بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید استعلام شود و در تمام طول دوران از مراجع ذیصلاح این استعلام می شده است. حال بعضی اوقات عده ای در خصوص دانشجوی ستاره دار برخی موارد را مطرح می کنند و مثلا جلوی اسم دانشجو خط، ضربدر یا علامت ماه می کشند و می گویند ضربدر دار، دانشجویان ماه دار، دانشجوی ستاره دار در حالی که همیشه بر اساس قانون ما در خصوص دانشجوی ستاره دار از مراجع ذیصلاح استعلام می گرفتیم.

وی تاکید کرد: من و شما که در راس امور هستیم باید در دانشگاهها دنبال حق دانشجو باشیم و اگر کسی با تنگ نظری مشروط شد آیا رئیس در مقابل آن مسئول است یا نه.تگ ها فعالیت دانشگاهیان در انتخابات زمان انتخابات تغییر زمان انتخابات

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت