پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 خرداد 1392 - 10 June 2013معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اضافه شدن بندهایی از سوی وزارت بهداشت به سند اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: ما برای تحقق رعایت موازین شرعی و اسلامی در آموزش پزشکی 8 بند به سند اسلامی شدن دانشگاه ها پیشنهاد دادیم که مورد تصویب نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاه تک جنسیتی در پزشکی تجربه موفقی نداشته است. از سال 70 تا سال 79 و 80 در فاطمیه قم دانشجوی تک جنسیتی پزشکی آموزش داده شد که فارغ التحصیل هم داده بود اما منجر به موفقیت نشد و در نهایت منحل شد.

وی یادآور شد: ما در پزشکی راهکار مفیدتری به عنوان طرح انطباق داریم که موازین شرعی در آن رعایت می شود اما علت اینکه نمی توانیم آن را به طور کامل اجرا کنیم این است که در همه رشته ها به اندازه کافی از هر دو جنس نداریم.

عین اللهی اظهار داشت: الزامات رشته پزشکی ایجاد می کند کسی که پزشک می شود همه نکات را بداند. در حال حاضر در رشته هایی مانند ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب و جراحی عمومی تعداد خانم ها بسیار کم است و دیگر اینکه امکانات کافی برای دانشگاه تک جنسیتی در علوم پزشکی وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: اما برای تحقق طرح انطباق می توان به سند اسلامی شدن دانشگاه ها که هفته گذشته به تصویب نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، اشاره کرد. در این سند 8 بند از سوی وزارت بهداشت پیشنهاد شد که به تصویب رسید. در این بندها رعایت انطباق، رعایت حدود و موازین اسلامی، فقه اسلامی و رعایت حال زنانی که علاقمند نیستند به جز پزشک زن از سوی پزشک دیگری معاینه شوند مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: این سند اکنون نهایی شده است و پیش درآمدی است برای موضوع طرح انطباق. در همین زمینه در کوتاه مدت هم باید رعایت موازین شرعی و اسلامی صورت گیرد و بخش های زنان و مردان از هم جدا باشند و آموزش و عمل درمانی باید حتما در محیط جداگانه و تفکیک شده صورت گیرد.


تگ ها اخبار روزانه دانشگاه خبار دانشگاه دانشگاه ها تک جنسیتی سند اسلامی شدن دانشگاه ها

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت