پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          23 خرداد 1392 - 13 June 2013


راه اندازی دانشگاه دخترانه در میناب

معاون آموزشی وزارت علوم توسعه آموزش عالی را نشان از توان و اقتدار کشور دانست و افزود: این مولفه آموزشی اولویت راهبردی و ملی است، چرا که دانشگاه‌ها، موتور توسعه نظام هستند.

پرتال دانشگاهی به نقل از (ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر نادری‌منش در نشستی، در خصوص راه‌اندازی دانشگاه دخترانه میناب، اظهار کرد: نکته مهم در خصوص راه‌اندازی این مجموعه همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند توسعه آموزش عالی است.

وی افزود: راه‌اندازی یک دانشگاه باید اثر خود را در رشد منطقه نشان دهد و در این رشد و توسعه علمی، نگاه‌ها نیز باید عدالت محورانه باشد و در تمام نقاط کشور شکل بگیرد.

نادری‌منش اظهارکرد: این نگاه ما در حوزه آموزشی وزارت علوم توجه به رشد و توسعه علمی در نقاط کمتر توسعه یافته بوده که هم اینک شاهدیم دانشگاه هرمزگان در رده بهترین دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تاسیس این دانشگاه باید اثرش را در پرورش تربیت افراد مستعد و نخبه استان جهت ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی باشد تا نیازی به رفتن به دیگر دانشگاه‌ها نداشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم خواستار مشارکت و همفکری همه مسئولان استانی و شهرستانی و نیز بخش خصوصی در زمینه راه‌اندازی این دانشگاه شد.

همچنین دکتر احمد نوحه‌گر رییس دانشگاه هرمزگان از تاسیس دانشگاه دخترانه با اخذ مجوز سه دانشکده و 9 رشته تحصیلی از مهر ماه سال 92 خبر داد.

وی افزود: مجوز اصولی تاسیس این دانشگاه صادر شده و با کمک و مساعدت مسئولان وزارتخانه و استان در مهرماه 92 شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود.

نوحه‌گر هدف از راه‌اندازی این دانشگاه را در راستای پاسخ به تقاضای مردم و مسئولان این منطقه و نیاز حوزه شرق استان هرمزگان با توجه به رویکرد مذهبی استان هرمزگان به خصوص شهرستان میناب عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان میناب از نظر سابقه فرهنگی و سابقه تاریخی نه تنها یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان، بلکه کشور است، تصریح کرد: روند آموزش عالی در استان از سال 70 به صورت کند آغاز شد، اما با تاسیس دانشگاه هرمزگان این روند از سال 84 و 85، سرعت گرفت و توانستیم تحولات خوبی را در زمینه‌های آموزشی و علمی در استان هرمزگان شاهد باشیم.

رییس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد: رشد و افزایش تحصیلات تکمیلی و جذب اعضای هیات علمی در حد انتظار تحقق پیدا کرد و از سال 86 به صورت جدی در زمینه اجرایی شدن مصوبه دولت در زمینه تاسیس دانشکده کشاورزی در شهرستان میناب شدیم.

نوحه گر اضافه کرد: در سال 90 پس از احداث ساختمان محل دانشکده کشاورزی میناب فعالیت آموزشی این دانشکده با اخذ مجوز دو رشته آغاز شد.
در نشست همفکری تاسیس و راه‌اندازی دانشگاه دخترانه میناب، فرماندار و روسای دانشگاه‌های آزاد، جامع علمی کار بردی، فنی و حرفه‌ای و پیام نور این شهرستان حضور داشتند.

تگ ها راه اندازی دانشگاه دخترانه در میناب دانشگاه دخترانه در میناب دانشگاه های دخترانه دانشگاه دخترانه میناب

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت