پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 مهر 1392 - 12 October 2013


تکذیب خبر اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی دانشگاه ها
وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی را که در برخی رسانه ها منتشر شده بود تکذیب کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، روابط عمومی وزارت علوم با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد : با عنايت به انتشار خبري در برخی رسانه‌های گروهی تحت عنوان " نظر جديد وزير علوم در مورد تفكيك جنسيتي " "فکر اجرای اصلی آن با من نبوده است" نکاتی را برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند.

دكتر كامران دانشجو در نشستي خبري در حاشيه مراسم نكوداشت دانش آموختگان غير ايراني در دانشگاه فردوسي مشهد در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه جز تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها اقدامات وزير علوم براي اسلامي شدن دانشگاه چه بوده است گفت: اصل اصطلاح تفكيك جنسيتي هيچگاه كلام من نبوده و هميشه ساماندهي جنسيتي در دانشگاه را مطرح كرده و به اين روش که مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است معتقد بوده ام اما واژه تفكيك جنسيتي توسط برخی رسانه ها هميشه به عنوان يك بحث جنبي و حاشيه اي مطرح مي‌شود که جای متن را پر می کند و البته اين امر به عمد صورت مي گيرد .

وی با اشاره به چند بعدی بودن موضوع اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: یکی از مواردی که در چند سال اخیر در دانشگاه رخ داد بحث علمی است که یک دانشگاه اسلامی باید از نظر علمی طراز مناسب خود را داشته باشد که دانشگاه‌های ما الان این طراز را دارند و با افزایش سریع رشد تولیدات علمی در سال 1390 یعنی چهارده سال زو دتر از افق پیش بینی شده در سند چشم انداز بیست ساله به مقام اول علمی منطقه رسیدیم و هم اکنون نیز در رتبه پانزدهم علمی دنیا قرار داریم.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 175 هزار مقاله از پژوهشگران ایرانی در پایگاه های علمی isi ثبت شده است که بیش از 103 هزار مقاله یعنی حدود 60 درصد آن مربوط به چهار سال اخیر است.

دانشجو همچنين در خصوص ساير اقدامات انجام گرفته در دولت دهم برای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: برنامه ریزی و اقدام برای تغییر محتوی دروس علوم انسانی با همکاری شور ای تحول علوم انسانی وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی و تغییر سه هزار سرفصل درسی در رشته های مختلف دانشگاهی از دیگر اقدامات برای اسلامی شدن و روزآمدی محتوای علمی دروس در دانشگاه هاست که در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است.

وی افزود: در راستای سیاست اسلامی شدن دانشگاه ها در این مدت 25 دانشگاه تک جنسیتی در کشور تاسیس کرده ایم که 15 مورد دولتی و 10 دانشگاه نیز غیرانتفاعی بوده و بنا داریم این دانشگاه ها را به 30 مورد افزایش دهیم تا در هر استان یک دانشگاه دخترانه داشته باشیم.

وزیر علوم تصریح کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه را نیز با تشکیل یک گروه کارشناسی قوی تدوین کردیم که در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نیز تصویب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

وی همچنين پیشرفت های بدست آمده در علوم مختلف در چهار سال اخیر را نیز ناشی از وجود آرامش و پویایی در دانشگاه ها و حاکمیت بینش اسلامی عنوان کرد .

دانشجو افزود: با توجه به آنچه گفته شد در طی چهار سال گذشته در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها هم در بعد محتوایی و علمی در دانشگاه‌ها حرکت کردیم و هم در بعد ظاهری که موضوع ساماندهی جنسیتی یکی از موضوعاتی بود که پیگیری و اجرا شده است .

بنابراین با توجه به صراحت اظهار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نظر جدید یا تغییر موضعی درخصوص اسلامی شدن دانشگاهها صورت نگرفته است و آنچه در برخی رسانه ها مطرح شده با اصل گفتگوی وزیر محترم علوم تطابق ندارد.


تگ ها تفکیک جنسیت در دانشگاه ها تفکیک جنسیتی دانشگاه ها جداسازی جنسیت در دانشگا ها

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت