پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 شهریور 1392 - 26 August 2013


دانشکده خبر برای سومین سال متوالی در آستانه تعطیلی

حذف تمامی کدرشته‌های موجود در دانشکده خبر از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سومین دوره متوالی جذب دانشجو، متقاضیان حضور در این دانشکده را متعجب و مسئولان و دلسوزان آن را نگران کرده است.

به گزارش  پرتال دانشگاهی به نقل از سیتنا، سایت نامه خبر داد: بررسی‌های انجام شده از سوی یکی از دانشجویان دانشکده خبر حاکی از آن است که این نهاد آموزشی برای سومین دوره پیاپی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلایلی که عنوان نشده مورد اجحاف قرار گرفته و نام تمامی کدرشته‌هایی که در این دانشکده تدریس می‌شوند از سال 90 تا کنون از دفترچه انتخاب رشته دوره‌های ترمی و پودمانی حذف شده است.

نکته قابل توجه در این‌باره این است که دیگر شعب دانشکده خبر در دیگر شهرهای ایران همانند گذشته اقدام به پذیرش دانشجو کرده و به روند آموزشی خود در رشته‌های مختلف اعم از خبرنگاری، مترجمی اخبار انگلیسی و عکاسی خبری ادامه می‌دهند.

شنیده‌ها و بررسی‌های انجام شده در این باره از این قرار است که از سال 90 تاکنون تنها یک گروه دانش در مهر سال 91 و در مقطع کاردانی ناپیوسته ترمی (عکاسی خبری و خبرنگاری) جذب این دانشکده شده‌اند و با توجه به اینکه دانشکده خبر 2 دوره در هر سال در مقاطع پودمانی و ترمی اقدام به جذلب دانشجو می کرده است. اکنون اما به‌ مدت 3 نیم سال تحصیلی خبری از کدرشته‌های این دانشکده در دفترچه انتخاب رشته خبری نیست.

بررسی‌ها و پیگیری‌های مسئولان دانشکده خبر برای بازگشت مجدد رشته‌های موجود در این دانشکده به دفترچه دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکنون بی‌نتیجه مانده است و آینده این تنها خاستگاه آموزش اصول روزنامه‌نگاری، عکاسی خبری و مترجمی زبان خبر را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

حذف رشته‌های پایه از دانشکده خبر در حالی صورت می‌گیرد که موضوع راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده خبر که از سال‌ها قبل مطرح بود، سرانجام در آبان‌ماه 1391 راه‌اندازی شود.

مقطع کارشناسی ارشد خبرنگاری بین‌الملل به عنوان اولین مقطع دانش‌بنیان و مهارت‌محور در کارشناسی ارشد تصویب و به دفترچه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور راه پیدا کرد و دانشکده خبر تهران از مهرماه سال 92 تدریس این مقطع را آغاز می‌کند.

از این جهت انتظار می‌رود اقدامات لازم در جهت از سرگیری جذب دانشجو در دانشکده خبر از سوی مسئولان ذیربط اتخاذ شود تا این قطب تربیت نیروی متخصص و متعهد در عرصه نظام رسانه‌ای کشور به عنوان تنها مرکز تخصصی گام‌های راسخ خود را بیش از پیش در جهت تربیت نیروی متخصص بردارد.

لازم به ذکر است که دانشکده خبر طی سال‌های گذشته در رشته‌های مترجمی خبر انگلیسی کارشناسی پیوسته، خبرنگاری با 6 گرایش و در مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین کاردانی ناپیوسته عکاسی خبری دانشجو جذب کرده است. علاوه بر این دانشجویان در نظام پودمانی روابط عمومی و خبرنگاری نیز در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

تگ ها تعطیلی دانشگاه خبر امار قبولی در دانشگاه خبر میزان متقاضیان دانشگاه خبر

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت