پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 شهریور 1392 - 09 September 2013


دلایل مخالفت دانشگاه‌ها با نقل و انتقالات


مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم مهم‌ترین دلایل مخالفت دانشگاه‌ها با نقل و انتقالات را تشریح کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدحسن یوسفی در نشستی خبری با بیان اینکه برای مهمانی و انتقال دانشجویان در سال 92، 42 هزار و 711 ظرفیت اختصاص دادیم، گفت: قرار بود که دانشگاه‌ها عملکردشان به سمت پر کردن این ظرفیت باشد.

وی با اشاره به تعداد 32 هزار و 147 موردی تقاضاهای نقل و انتقال مهمانی، تصریح کرد: این تعداد کمتر از ظرفیت اعلام شده از سوی ما بود که در نهایت از این مجموعه 14 هزار و 161 نفر پذیرش شده‌اند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: اگر این آمار را با جمعیت ثبت‌نام شده در سال 91 که 331 هزار و 784 نفر بوده‌اند، مقایسه کنیم، حدود پنج درصد از مجموع ورودی‌ها در سال 91 توانسته‌اند انتقال و مهمانی را برای سال 92 حذف کنند.

یوسفی خاطرنشان کرد: این در حالیست که در آیین‌نامه مهمانی و انتقال، 20 درصد دانشجویان ورودی هر سال به عنوان ظرفیت مهمانی و انتقال در دانشگاه‌های دولتی و 15 درصد ورودی دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز به عنوان ظرفیت مهمانی و انتقال برای سال بعد در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات دانشگاه‌ها برای پذیرش و یا منتقل کردن دانشجویان، گفت: اولین نکته این است که شهری مثل تهران بیشترین تعداد ورودی و تقاضاها را دارد، از سوی دیگر در همین دانشگاه‌ها رشته‌های پرطرفداری داریم که تعداد تقاضایشان زیاد و ظرفیتشان کم است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با اشاره به رشته‌های پرطرفدار در زمینه مهمانی و انتقال، تصریح کرد: رشته‌های مهندسی عمران، برق، کامپیوتر، مکانیک، معماری، حسابداری و کشاورزی رشته‌هایی هستند که بالای 1000 مورد تقاضای مهمانی و انتقال دارند.

یوسفی افزود: از میان رشته‌ها، 156 رشته بیش از 10 مورد و بقیه کمتر از 10 مورد تقاضای مهمانی و انتقال دارند، بنابراین وقتی تقاضا زیاد و پذیرش کم باشد، درصد موافقت‌ها با مهمانی و انتقال کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه ما از لحاظ فضای فیزیکی برای کلاس در برخی دانشگاه‌ها کمبود داریم، تصریح کرد: به همین دلیل ممکن است مدیران گروه‌های آموزشی به معاونت آموزشی دانشگاه فشار بیاورند که ظرفیتی برای پذیرش وجود ندارد، از سویی دیگر در مجموعه وزارت علوم سیاست تشویقی و تنبیهی مشخصی را برای دانشگاه‌های موفق و ناموفق در مهمانی و انتقال به صورت کاملا شفاف نداریم.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم خاطرنشان کرد: از حد نصاب افتادن کلاس‌ها نیز یکی دیگر از دلایل مخالفت دانشگاه با مهمانی و انتقال دانشجو است.

تگ ها نقل و انتقال در دانشگاهها علت مخالفت دانشگاهها با نقل و انتقال نحوه نقل و انتقال در دانشگاهها

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت