پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 شهریور 1392 - 18 September 2013


اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی - آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری - طلا و جواهر 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی به رشته های جدید این دانشگاه از جمله آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری، کالاهای چرمی و برخی رشته های مرتبط با صنفهای فعال کشور اشاره کرد.
عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه 65 درصد دانش آموختگان علمی کاربردی جذب بازار کار رشته خود می شوند، ادامه داد: فردی که در حوزه علمی کاربردی تحصیل کرده صلاحیت حرفه ای بهتری دارد و به بازار کار نزدیکتر است و مسیر تحصیلش هم بسته نمی شود.

حل مشکل معافیت دانشجویان علمی کاربردی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که پیش از این برای دانشجویان علمی کاربردی مشکل سربازی وجود داشت، اظهار داشت: این مشکل برای دوره های پودمانی وجود داشت و به این دلیل که دوره های پودمانی با روش اصلی خود در حال اجراست افرادی که شاغل هستند خود به خود شامل معافیت سربازی می شوند. همچنین دیگر دوره های تحصیلی شامل معافیت از سربازی می شود.

اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی درباره رشته های خاصی که در این دانشگاه جدید هستند، اظهار داشت: هر چه را در جامعه تصور کنید در علمی کاربردی می تواند تبدیل به رشته شود، به عنوان مثال رشته های مرتبط با مترو در دانشگاه مجوز گرفته اند حتی پرورش انواع میوه نیز قابلیت تبدیل به رشته تحصیلی را دارد.

وی افزود: گویندگی ورزشی که کاملاً از سایر رشته های گویندگی جداست هم اکنون در دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس راه اندازی شده است، علاوه بر این؛ رشته های مداحی و قرآن در علمی کاربردی با توجه به اینکه مداحان آشنایی خاصی با موسیقی ندارند، مجوز گرفته است.

پورعباس همچنین با اشاره به راه اندازی سایر رشته ها، خاطرنشان کرد: رشته های آرایش و پیرایش، آموزش به رانندگان تاکسی هم در این دانشگاه تدریس می شوند و هر راننده تاکسی باید بتواند آداب معاشرت، روانشناسی ارتباط همچنین زبان انگلیسی را در برخورد با یک مسافر خارجی بیاموزد.

به گفته رئیس دانشگاه علمی کاربردی، تمام شهرکهای صنعتی این توانایی را دارند که یک واحد علمی کاربردی هم داشته باشند و برخی از این شهرکها هم اکنون این مرکز را دارند.

وی تاکید کرد: راه اندازی مرکز علمی کاربردی در هر صنفی توسط دانشگاه انجام شده است. در این خصوص می توان به صنف انواع کالاهای چرمی، صنف املاک، بنکداری، طلا و جواهر اشاره کرد.


تگ ها رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی آموزش به رانندگان تاکسی رشته بنکداری رشته طلا و جواهر

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت