پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          15 اسفند 1392 - 06 March 2014


وزیر علوم می گوید عضویت در شبکه‌های اجتماعی دانشجویان را از تعاملات رودررو دور می‌کند


 وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن سند دانشگاه اسلامی گفت : چهار کارگروه مشغول بررسی عملیاتی شدن و تعاریف عملیاتی مفاهیم سند دانشگاه اسلامی در شورای اسلامی شدن دانشگاهها هستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رضا فرجی دانا در جمع معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای سراسر کشور در دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی فعالیتهای فرهنگی اصولی و زیر بنایی را جایگزین فعالیت های کوتاه مدت می‌کند گفت : در شورای اسلامی شدن دانشگاهها،مسئولیت کارگروه آموزشی بر عهده وزارت علوم ، کارگروه پژوهشی برعهده وزارت بهداشت ودرمان ، کارگروه تربیتی و فرهنگی برعهده نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها و کارگروه مدیریتی بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه تعاریف عملیاتی سند دانشگاه اسلامی و ابلاغ آن می تواند جلوی تفسیر های سلیقه ای را در اجرا گرفته و موجب وحدت رویه شود گفت : برای مثال باید تعریف عملیاتی مفهوم نشاط اجتماعی مشخص شود تا مجریان فرهنگی دانشگاهها انتظار ما را از به کار بردن این مفهوم بدانند.

فرجی دانا "استاد محوری " را محوری ترین عنصر نهادینه کردن ارزش ها در دانشگاهها دانست و گفت : منش و رفتار استادان دانشگاه موثرترین عامل در شکل گیری شخصیت دانشجویان است لذا تمام اعضای هیات علمی درکنار وظیفه آموزش و پژوهش بهتر است به فعالیت فرهنگی نیز بپردازند.

نباید شاهد بی تفاوتی استادان به محیط دانشگاه باشیم

وی مشاوره دادن به دانشجویان ، گوش کردن به درد‌دل‌های آنان و برقراری تعامل نزدیک با آنان را از محورهای مرتبط با استاد محوری نام برد و گفت : باید بستر مشارکت حداکثری اعضای هیات علمی در فعالیت های فرهنگی فراهم شود.

وزیر علوم اظهار داشت : فضایی که در گذشته موجب انزوا و کناره گیری اساتید دانشگاهها از مشارکت در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی شده بود هم اکنون وجود ندارد؛ لذا دیگر نباید شاهد بی تفاوتی استادان به محیط دانشگاه باشیم ، بلکه باید از سرمایه آنان برای حفظ جوانان مان که بزرگترین سرمایه کشور هستند استفاده کنیم.

وی گفت : دانشگاهها باید نسبت به جامعه پاک ترین و سالم ترین محیط را داشته باشند و کوچکترین ابتذالی در آن نباشد زیرا محیط دانشگاه مقدس است و ارزش های علم و دانش با ابتذال سنخیت ندارد.

عضویت در شبکه های اجتماعی دانشجویان را از تعاملات رودررو دور می کند

فرجی دانا افزود : مکتب اسلام که ارزش بالایی برای علم و دانش قائل است بیشترین سنخیت را برای فعالیت علمی و فرهنگی دارد ؛به همین دلیل ، دانشگاههای ما باید نسبت به جوامع دیگر در دوری از ابتذال موفق تر باشند.

وزیر علوم با اعلام اینکه دغدغه هم‌نسلان ما انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جوان است، تاکید کرد :باید طوری فعالیت کنیم که ارزش های مثبت در دانشگاهها فراگیر و زنجیر وار شود و ارزش های منفی و ابتذال ایزوله شود که این مهم از راه نفوذ به قلب و دل دانشجویان و پرهیز از برخوردهای سطحی و بخشنامه ای ممکن است.

وی با اشاره به اینکه عضویت در شبکه های اجتماعی دانشجویان را از تعاملات رودررو دور می کند گفت : باید گونه ای فعالیت شود که تعاملات انسانی رو‌ در رو فراگیرشده و ارتباطات مجازی در حاشیه قرار گیرد.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank