پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 اسفند 1392 - 10 March 2014دانشگاه آزاد سال آینده 750 عضو هیات علمی پزشکی جذب می‌کند

 قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی با تاکید بر ارتقای اعضای هیات علمی این دانشگاه از جذب 500 عضو هیات علمی آموزشی و 250 عضو هیات علمی پژوهشی در حوزه علوم پزشکی برای سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر باقر لاریجانی در دومین نشست دست اندرکاران حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد یک واقعیت پاک نشدنی است، اظهار کرد: باید عیوب این دانشگاه اصلاح شود چرا که این دانشگاه یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که بار حدود 60 درصد آموزش عالی و 40 درصد حوزه علوم پزشکی کشور را بر عهده دارد.

وی با اشاره به فعالیت 86 واحد و 1798 عضو هیئت علمی در حوزه علوم پزشکی این دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی در 51 رشته، 61 هزار دانشجو و 11 بیمارستان دارد.

لاریجانی با بیان اینکه معماری جدیدی در دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است، گفت: آموزش، پژوهش و ارائه خدمات در حوزه پزشکی تحت نظر وزارت بهداشت است و تعاملات این وزارتخانه با مجموعه افراد درون این حوزه بیشتر است، بنابراین مجموعه مسئولیت‌ها در این زمینه در دانشگاه به خود حوزه پزشکی سپرده شده است.

لاریجانی با اشاره به نقشه توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: مشکلات واحدها را بررسی کردیم و با تجزیه محیطی در حال طراحی راهبردها هستیم که در نهایت نتیجه بررسی‌ها منجر به نقشه توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد شد.

وی با بیان اینکه این نقشه مجموعه‌ای از سیاستگذاری‌ها برای توسعه حوزه پزشکی است گفت: قصد داریم گسترش‌های کمی و کیفی را هدفمند شود و در چارچوب آمایش سرزمین به آن نگاه کنیم . بی‌شک برای اجرا و عملیاتی کردن آن نیز برنامه داریم.

اختصاص بخشی از بیمارستان فرهیختگان برای درمان‌های خاص

لاریجانی با بیان اینکه امروز قرار است با افرادی که از واحدهای مختلف آمده‌اند برنامه عملیاتی این نقشه را آماده کنیم، اظهار کرد: این نقشه حاوی سیاست‌ها، راهبردهای کلان و جهت گیریهاست و باید تصمیم‌گیریهای ما مبتنی بر تحقیق و شرایط کشور و آینده شغلی افراد باشد.

وی با بیان اینکه باید به فضای دانش کمک کنیم و نیروی انسانی خود را ارتقا دهیم، گفت: همچنین باید حیطه‌های نوین را توسعه دهیم. براین اساس گسترش تحصیلات تکمیلی، میان رشته‌ای‌ها و ارتباطات بین المللی در دستورکارمان قرار دارد.

لاریجانی با اشاره به برنامه های حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: از جمله این برنامه‌ها تلاش برای کسب منابع بیشتر، تعریف عرصه‌های بالینی، حرکت به سمت پژوهش‌های کاربردی، تقویت مهارت دانش‌آموختگان، افزایش تعلق سازمانی و انگیزه، ‌بهره وری و هدفمند کردن منابع،‌ توجه به اخلاق پزشکی،‌ تاثیر ارتباطات اجتماعی و ارائه خدمات درمانی پیشرفته و پیچیده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات درمانی پیشرفته و پیچیده نیز تصریح کرد: بخشی از بیمارستان فرهیختگان را برای درمان‌های خاص اختصاص دادیم و اورژانس های بیمارستان‌های ما باید در تمام طول سال متخصص داشته باشند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار کرد: نگاه تخصصی در حوزه علوم پزشکی در حال گسترش است و شورای جذب، پژوهش و آموزش سامان یافته است.

لاریجانی با اشاره به پیگیری‌های وزیر بهداشت تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده به واحدها و معاونت‌های وزارت بهداشت دستور همکاری با دانشگاه آزاد داده شد و می‌توانیم با استفاده از دانشگاه‌های علوم پزشکی که مجوز تحصیلات تکمیلی دارند در دانشگاه‌های خودمان این دوره‌ها را راه‌اندازی کنیم.

وی همچنین با اشاره به امکان استفاده از خدمات بیمارستان میلاد برای آموزش گفت: همچنین برای راه اندازی مراکز تحقیقاتی با وزارت بهداشت به تفاهم رسیدیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با بیان اینکه باید برای تامین هیئت علمی تلاش کنیم گفت: برای دانشگاه‌ها افتخار آمیز است که اساتید برجسته را به دانشگاه بیاوریم. همچنین امیدواریم ارتباطات بین المللی را گسترش داده و تشکیلات جدید حوزه پزشکی سامان پیدا کند.

لاریجانی افزود: تاسیس دانشکده فناوری‌های نوین، دانشکده بین رشته‌ای و مرکز تحقیقات گلوبال هلث که با همکاری دانشگاه هاروارد و امپریال کالج تاسیس خواهد شد سه مصوبه شورای گسترش حوزه علوم پزشکی بوده است که امیدواریم با بهره گیری از مشاوران توان رقابت را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه در حوزه هیئت علمی نیاز به توسعه داریم، در سال آینده 500 عضو هیئت علمی آموزشی و 250 عضو هیئت علمی پژوهشی به غیر از بیمارستان فرهیختگان به دانشگاه آزاد علوم پزشکی افزوده خواهد شد.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با اشاره به گسترش تحصیلات تکمیلی، میان رشته‌ای، دوره‌های مجازی و جذب نخبگان به عنوان برنامه‌های آتی این حوزه اظهار کرد: حداقل یک مرکز تحقیقاتی در هر استان باید تاسیس شود. همچنین قراردادی نیز برای راه اندازی نشریات علمی منعقد کرده‌ایم.


تگ ها 750 عضو هیات علمی پزشکی هیات علمی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank