پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 فروردین 1393 - 30 March 2014


اخبار خوش دانشگاهی در سال ۹۳

کاهش دغدغه دانشجویان بورس دکتری داخل، انتخاب بهترین‌ها برای بورس، برگزاری المپیاد ورزشی ویژه تمام دانشجویان غیر ایرانی و اختصاص اعتبار ویژه برای دانشگاه های مشکل دار از جمله برنامه هایی است که در سال ۹۳ مسئولان وعده اجرای آن را داده‌اند.

سال ۹۲ با تمام کشمکش و چالش‌هایی که در عرصه‌های مختلف به ویژه آموزش عالی داشت به پایان رسید، مسئولان حوزه آموزش عالی در روزهای پایانی سال ۹۲ اخبار خوشی را برای جامعه دانشگاهی در سال ۹۳ اعلام کردند که اهم آن به شرح زیر است:

کاهش دغدغه دانشجویان بورس دکتری داخل
مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان، گفت: مقرری ۶ ماه اول سال ۹۳ دانشجویان دکتری بورس داخل به موقع و منظم پرداخت می‌شود تا مشکلی نداشته باشند و این خود می‌تواند خبرخوشی برای دانشجویان باشد.

انتخاب بهترین‌ها برای بورس
احمد غلامی ، مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، گفت: قصد ما تربیت دانشمند است و برای همین در سال ۹۳ تلاش می‌کنیم تا بهترین‌ها بورس شوند و بورسیه‌ها را از آزمون رتبه‌های بالای آزمون انتخاب خواهیم کرد.

برگزاری المپیاد ورزشی ویژه تمام دانشجویان غیر ایرانی

صمد حاجی جباری، مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان، از برگزاری المپیاد ورزشی ویژه دانشجویان غیر ایرانی در سال ۹۳ خبر داد. وی گفت: سال گذشته المپیاد ورزشی دانشجویان غیر ایرانی ویژه دانشگاه‌های تهران به صورت آزمایشی برگزار شد که در سال ۹۳ این المپیاد برای تمام دانشجویان غیر ایرانی بورسیه و غیر بورسیه برگزار خواهد شد و تمام دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه‌های سراسری می‌توانند در این المپیاد شرکت کنند.

ارایه خدمات با کیفیت بالاتر به دانشجویان در سال ۹۳
محمدحسن یوسفی، مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، از بازنگری آیین‌نامه‌های سازمان امور دانشجویان داخل خبر داد و گفت: آیین‌نامه‌های اداره کل امور دانشجویان داخل با رویکرد جدید و با توجه به سیاست‌های جدید سازمان امور دانشجویان بازنگری می‌شود تا خدمات با کیفیت بالاتر به دانشجویان اختصاص یابد و این یکی از اخبار خوش سال ۹۳ است.

استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینی دانشجویان سال آخر
دکتر ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، از اخبار خوش سال ۹۳ به استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینی دانشجویان سال آخر اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان به دنبال هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان است که امکان اشتغال دانشجویان را فراهم کند و دانشجویان در اواخر سال تحصیل امکان بیشتری برای کار و اشتغال داشته باشند.

اختصاص اعتبار ویژه برای دانشگاه‌های مشکل‌دار
محمد حسین امید، معاون اداری مالی وزارت علوم، خبر خوش سال ۹۳ برای دانشگاه‌ها را اختصاص اعتباری خارج از لایحه پیشنهادی دولت برای دانشگاه‌های مشکل‌دار توسط مجلس شورای اسلامی عنوان کرد. وی افزود: این اعتبار جدید قرار است با سازوکاری که تعریف می شود بین دانشگاه‌هایی که مشکلات مالی دارند توزیع شود.

انتخاب رئیس دانشگاه تهران با نظرمشورتی استادان
سرپرست دانشگاه تهران همچین از اخبار خوش دیگر به انتخاب رئیس دانشگاه تهران در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: قرار است در دانشگاه تھران نظر مشورتی استادان گرفته شود و وزیرعلوم بر اساس این نظرات، فردی را که مناسب است انتخاب کند.

 

ارتقا سطح رفاهی دانشجویان ایرانی و غیرایرانی
از اهم اخبار خوش دانشگاه بین‌المللی امام خمینی هم می‌توان به پرهیز از برخوردهای سلیقه‌ای و قانونمند شدن همه امور در همه بخش‌ها و ارتقا سطح رفاهی دانشجویان ایرانی و غیرایرانی، اشاره کرد که در دستور کار دکتر سید ابوالحسن نایئنی، سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، قرار دارد.

تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در راستای آموزش کیفی
دکتر زلفی گل رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان در روزهای آخر سال ۹۲ در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری و افزایش بهره‌وری و کیفیت بخشی به آموزش، پژوهش، امور فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد.

فعال شدن کانون صنفی اساتید دانشگاه علم و صنعت
محمد علی برخوردای، رئیس دانشگاه علم و صنعت، از تشکیل «کانون صنفی اساتید» خبر داد که از این طریق، اساتید بتوانند نظرات کارشناسی خود را در خصوص فعالیت‌های دانشگاه عنوان کنند.

احیای رشته‌های حذف شده در دانشگاه علامه
حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از اهم برنامه‌های این دانشگاه که پیگیری می‌شود به ارتقاء سطح رفاه دانشجویان و احیای برخی رشته‌های حذف شده اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره‌های قبل برخی از رشته‌های کارشناسی که رشته‌های مفیدی نیز بوده‌اند مانند روابط عمومی، خبرنگاری، علوم سیاسی در دوره گذشته حذف شده بودند که برنامه ما احیای آن‌ها است.

استفاده از خرد جمعی و دانشجو محوری
محمد علی سبحان الهی، رئیس دانشگاه خوارزمی، اهم برنامه خود را برای سال جدید دانشجو محوری و استفاده از خرد جمعی عنوان کرد.خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank