پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 فروردین 1393 - 07 April 2014


رئیس دانشگاه شریف: تحقق شعار سال بدون مشارکت دانشگاهیان دور از ذهن است

 رئیس دانشگاه صنعتی شریف نقش دانشگاه در هر چهار مولفه اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را پررنگ توصیف کرد و گفت: روشن کردن ابعاد اقتصاد مقاومتی با مضامین علمی آموزشی برای دانشجویان گام بزرگی است که دانشگاه در سال جدید در جهت تحقق این شعار برخواهد داشت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از (ایسنا)، گفت: در هر چهار مولفه شعار سال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، دانشگاه حضور جدی دارد. بحث اول، بحث اقتصاد و فرهنگ است. در این مسئله فرهنگ نقش کلیدی دارد و می‌توان گفت اگر فرهنگ در کشور درست نشود، شاید اقتصاد هم آن گونه که باید محقق نشود.

وی با بیان اینکه دانشگاه در بحث اقتصاد مقاومتی باید ورود پیدا کند، اظهار کرد: دانشگاه محل آموزش است و اگر در بحث اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کند و این مسئله برای دانشجویان باز نشود و دانشجویان در این امر مشارکت نداشته باشند، تحقق این شعار شاید دور از ذهن باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: حوزه مدیریتی کشور زاییده اندیشه درون دانشگاه است و بخش قابل توجهی از جامعه را دانشگاهیان تشکیل می‌دهند. مدیریت جهادی باید توسط همه آحاد جامعه در هر منصبی که هستند، صورت بگیرد تا این شعار محقق شود.

روستا آزاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این باره، گفت: آنچه که مورد تاکید است، جهاد است نه تلاش بیشتر. در جهاد مولفه‌ای که کاملا خودش را نشان می‌دهد، این ذهنیت است که ما مقابل دشمنی ایستاده‌ایم که این بار نه با حربه نظامی؛ بلکه با حربه اقتصادی جلو آمده و باید به گونه‌ای زندگی کنیم که از این منظر آسیب نبینیم.

وی افزود: با این ذهنیت هر قدمی که برداشته می‌شود، هم ثواب بیشتری دارد و هم یک تلاش فوق‌العاده در کارها اتفاق می‌افتد. بنابراین در مسئله مدیریت جهادی با توجه به اینکه با یک تهاجم اقتصادی مواجه هستیم، به تبع آن باید با کار بیشتر، تلاش افزون‌تر و زندگی با کیفیت‌تر و مدیریت درست از بروز آسیب‌ها جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به برنامه‌های سال 93 این دانشگاه برای تحقق شعارامسال، گفت: بحث اصلی اقتصاد مقاومتی است که در این فضا تعریف می‌شود. دانشگاه شریف در صدد آن است و دانشکده اقتصاد ابعاد این مسئله را روشن می‌کند، بطوریکه با مطرح کردن ایده‌ها و طرح‌های نوین، آنها را در جامعه ترویج کرده و اقتصاد مقاومتی را با مضامین علمی و آموزشی توسط اساتید برای دانشجویان روشن می‌کنیم و این مسئله گام بسیار بزرگی است که دانشگاه‌ می‌تواند در جهت تحقق این شعار بردارد.

وی با بیان اینکه بودجه کشور نیز در فضای اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است، گفت: در بحث بودجه مسئله‌ مطرح آن است که بودجه‌ها کم و نیازها بسیار بالا هستند و افزایش 20 درصدی هیچ گاه تورم حاکم بر کشور را پوشش نمی‌دهد. بنابراین به صورت مستمر هر سال قدرت خرید و قدرت مالی را از دست می‌دهیم و اگر در ایجاد درآمدهای اختصاصی، تحرک کافی را نداشته باشیم طبیعی است دانشگاه تحت فشار قرار خواهد گرفت.

روستا آزاد با اشاره به بودجه سال 93 این دانشگاه، افزود: امسال نیز 20 درصد افزایش اعتبار در بودجه ابلاغی این دانشگاه وجود داشته، اما اینکه چه میزان از این بودجه تخصیص پیدا کند، تا پایان سال مشخص است.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank