پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 فروردین 1393 - 16 April 2014


سرپرست دانشگاه رامین: هنوزتفکر اداره یک دانشکده بر این دانشگاه حاکم استمسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با تاکید بر لزوم پرهیز از بگو مگوهای سیاسی در فضای دانشگاه در این بازه زمانی، گفت: اکنون دیگر انتخابات تمام شده و همه باید مانند یک امت واحد باشیم.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه خوزستان، حجت الاسلام علی جولایی مفرد در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با تاکید بر شان و جایگاه استادی و معلمی، گفت: عنوان استادی و معلمی عنوانی ارزشمند و اصیل است و تفاوتی ندارد که استاد در کدام دانشگاه باشد، بلکه فردی که مفتخر به عنوان معلمی است ارزشمند است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع فرهنگ، افزود: اصل در دانشگاه کار فرهنگی است و انجام امور فرهنگی در دانشگاه می تواند بسیار اثربخش باشد، زیرا گاه شاهدیم که دانشجویان از جزییات حرکات و کلام های اساتید نیز الگوبرداری می کنند. فرهنگ مانند هوا است و هوایی که آلوده باشد اثر منفی می گذارد. استاد دانشگاه می تواند در کلام بسیار تاثیرگذار و فرهنگ ساز باشد.

جولایی مفرد تصریح کرد: برخی عناوین دارای تاریخ انقضا است و به عنوان مثال زمانی که استادی در دانشگاه قبول زحمت می کند و مسئولیت ریاست را بر عهده می گیرد، این یک عنوان ثانوی برای وی است و هر رئیسی اولا یک معلم است. در سال 93 بر ما تکلیف است که به امور فرهنگی توجه ویژه داشته باشیم و در این زمینه تلاش مجدانه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فردی که در دانشگاه مسئولیتی را بر عهده می گیرد، توفیقی الهی برای خدمت نصیب او شده است، خاطرنشان کرد: در شعار امسال کار جهادی وجود دارد و از مولفه های کار جهادی، روحیه خدمت گذاری و تلاش برای اعتلای همه افراد است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین با تشکر از سرپرست قبلی این دانشگاه، ادامه داد: در این مدت اقدامات خوبی در دانشگاه انجام و آرامش بر دانشگاه رامین حاکم شد. این دانشگاه توانمندی های بسیاری دارد و به همین دلیل از مسئولان استانی و همچنین اعضای دولت می خواهم که در اقدامات و برنامه ریزی های مربوط به حوزه کشاورزی از دانشگاه رامین کمک بگیرند.

در ادامه دکتر سید لطف الله سیادت، سرپرست جدید دانشگاه رامین در ادامه اظهار کرد: این دانشگاه دارای سابقه ای طولانی است و کارهای ارزشمندی در این دانشگاه انجام می شود. نکته ای که وجود دارد این است که عمر مدیریت در این دانشگاه کوتاه است و این موضوع باید آسیب شناسی شود، زیرا دانشگاه نیازمند انجام اقدامات زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری است و این در حالی است که مدیریت دانشگاه در مدت کوتاه چند ماه نمی تواند اقدامات موثری انجام دهد.

وی افزود: پروژه های بسیاری در دانشگاه رامین ناتمام مانده و تنها پروژه ای که به اتمام رسیده نیز مدیریت آن بر عهده بنیاد مستضعفان بوده است. همچنین نظام پرداخت ها در این دانشگاه نظام مند نیست و هنوز تفکر اداره یک دانشکده بر این دانشگاه حاکم است. نسبت دانشجو به استاد در رامین یک به 30 است و این در حالی است که استاندارد آن یک به 18 است و در نتیجه حداقل نیازمند بکارگیری 40 عضو هیات علمی هستیم، این در حالی است که محدودیت های منابع مالی اجازه چنین کاری را به ما نمی دهد. این دانشگاه در سال 92 کسری بودجه داشته و بر اساس لایحه بودجه 93 نیز حداقل پنج میلیارد کسری خواهیم داشت.

سیادت تصریح کرد: در این دانشگاه باید در زمینه پژوهشی بهتر کار شود و ساختار اداری سنتی نیز باید تغییر کند. وجود هر دانشگاهی قطعا ثمرات مثبت فراوانی برای هر منطقه دارد و در نتیجه از مسئولان شهرستان باوی می خواهم که با دانشگاه همکاری کنند.

وی در خصوص فعالیت تشکل ها در دانشگاه گفت: همه گروه ها و تشکل ها به شرط رعایت اخلاق می توانند در دانشگاه فعالیت کنند. همچنین باید بگویم که به تغییرات مدیریت ها علاقه چندانی ندارم، ولی با برنامه مورد نظر خود کار می کنم.

دکتر عبدالامیر معزی سرپرست پیشین دانشگاه رامین نیز با اشاره به تاریخچه فعالیت این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه رامین مانند الماسی است که تراش خورده و تنها لازم است صیقل داده شود تا همه کشور از اثرات مثبت آن بهره مند شوند. رامین دارای سه دانشکده، هفت گروه و 17 رشته گرایش است و2 500 دانشجو دارد که از این تعداد 2000 در مقطع کارشناسی و 500 نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول هستند.

وی افزود: اعتقاد من این است که مسئولان هر دانشگاهی باید از همان دانشگاه انتخاب شوند، ولی در سال 91 با توجه به شرایط خاصی که در دانشگاه رامین ایجاد شد، به این مکان آمدم و با توجه به اینکه تجربه نشان داده عمر مدیریت در رامین کوتاه است و بنده نیز در اواخر کار دولت به این دانشگاه آمدم، در نتیجه برنامه ریزی های کوتاه مدت شش ماهه انجام دادم. در ابتدای کار تلاش بر این بود که آرانش به دانشگاه بازگردد که با تلاش دانشجویان و اساتید و کارمندان به این هدف رسیدیم. در شش ماه دوم نیز در زمینه بودجه تلاش های خوبی انجام شد و در شش ماه سوم نیز تلاش هایی در زمینه ترمیم ساختار دانشگاه انجام شد.

معزی تصریح کرد: در بحث آموزش نیز کارهای خوبی انجام شد و مجوز چند رشته گراش جدید اخذ شد؛ ضمن اینکه پردیس دانشگاه در این مدت فعالیت خود را آغاز کرد و تجهیزات مناسبی نیز برای آزمایشگاه ها تهیه شد. در حوزه پژوهش ناموفق بودیم، زیرا بودجه کافی در اختیار نداشتیم. در بدو ورود به این دانشگاه حتی یک مجله علمی در حوزه کشاورزی در دانشگاه نبود و در این زمینه نیز موفقیت هایی حاصل شد و همایش آلاینده های کشاورزی نیز با تلاش دانشجویان در این دانشگاه برگزار شد.

وی تاکید کرد: دانشگاه رامین مشکلات زیادی دارد و بسیاری از پروژه های عمرانی آن ناتمام مانده و این در حالی است که بودجه این دانشگاه اندک است و در نتیجه ریاست جدید باید در این زمینه بسیار تلاش کند.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank