پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          22 خرداد 1393 - 12 June 2014


تغییرات جدی در دانشگاه های اصلی کشورسورنا ستاری شامگاه چهارشنبه شب در گردهمایی برگزیدگان کنکور سراسری و مدال آوران المپیمادهای دانش آموزی در تالار وحدت تهران افزود: کشوری که هزینه های آن از محل فروش نفت خام به دست می آید هیچوقت نمی تواند نخبگانش راضی کند.

ستاری با بیان اینکه نخبه در چنین اقتصادی شکل نمی گیرد، خاطرنشان کرد: مهاجرت نخبگان به همین دلیل است.

وی ادامه داد: در اقتصاد بحثی وجود دارد که به چه دلیل کشورهای دارای منابع، نمی تواند پیشرفت کنند.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه نفت را با هزینه پنج دلار استخراج و آن را 100 دلار می فروشیم، افزود: وقتی چنین رانتی در اقتصاد وجود دارد احتیاجی به نخبه نیست؛ تکنولوژی را وارد می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در چنین اقتصادی به طور قطع نخبه نمی تواند رشد کند، گفت: در این اقتصاد، تولیدکننده و یا صنعتگر نمی تواند منزلت داشته باشد بنابراین مشکل دولتی و قوانین دست و پا گیر مقابل تولیدکننده می گذارند زیرا احتیاجی به تولید ندارند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه با مهاجرت نخبگان مخالف نیستم، ادامه داد: باید امکاناتی فراهم کنیم که اگر نخبه ای خواست به خارج از کشور برود خودمان آنها را بورس کرده و اعزام کنیم.

وی تحقق این خواسته را از آرزوهای خود بیان کرد و گفت: در حوزه اشتغال نیز با تغییراتی که در دوره جدید در بنیاد روی داده است، باید اشتغال نخبگان را تضمین کنیم.

وی با بیان اینکه با فرار از جامعه و رفتن به خارج، کشور درست نمی شود، افزود: دوست داریم چنانچه نخبگان به خارج از کشور می روند مجددا برگردند.

ستاری با بیان اینکه در شرکت های دانش بنیان امکانات بسیار خوبی عرضه شده است، ادامه داد: ادبیات جدیدی در هفت ماه گذشته در کشور شکل گرفته است.

معاون رییس جمهوری گفت: در مفاهیم اقتصاد دانش بنیان، مراکز نوآوری و پارک های علم و فناوری تعریف می شود، از این رو به دنبال تحقق این برنامه ها هستیم.

ستاری خاطرنشان کرد: در ماه های آینده شاهد تغییرات جدی در دانشگاه های اصلی کشور خواهیم بود.

وی به راه اندازی ستاد ˈفناوری نرمˈ در معاونت علمی اشاره کرد و گفت: این ستاد را برای ارتباط مناسب با علوم انسانی و مهندسی در حوزه های تکنولوژی راه اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه در دوره کنونی علم دیگر مرز ندارد، افزود: در علوم بینابین مانند ˈنانو، بایو و کاگنیتیوˈ دیگر ربطی ندارد که فرد، پزشک یا مهندس باشد؛ این مرزها شکسته شده است و اکنون به روش های جدیدی برای بحث پژوهش نیازمندیم.

ستاری گفت: انتظار داریم نخبگان، نقش متقابل را در این حوزه ایفا کنند و از ما بخواهند تا توانمند شویم.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank