پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          13 امرداد 1393 - 04 August 2014


پذیرش دانشجو در سه رشته دستیاری, داروسازی و تاریخ پزشکی طب سنتی


 معاون طب سنتی وزارت بهداشت استاندارد سازی روش‌های تشخیصی و درمانی طب سنتی و روز آمد کردن طب سنتی را یکی از مهمترین سیاست‌های کلی سلامت ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: تحقق این سیاست در یک فضای دانشگاهی و آکادمیک می باشد، بنابراین رسالت اصلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید آموزش در طب سنتی باشد.
دکتر محمود خدا دوست با اشاره به وجود هفت دانشکده مصوب طب سنتی در کشور افزود: سه رشته دستیاری تخصصی طب سنتی، داروسازی طب سنتی و تاریخ پزشکی دراین دانشکده‌ها در حال پذیرش دانشجو می باشد.

معاون طب سنتی بر وجود دانشکده طب سنتی در 10 مرکز کلان منطقه‌ای در کشور تاکید کرد و گفت: علاوه بر مراکز موجود در شهرهای شیراز، تبریز، قم که هم اکنون رشته طب سنتی دارند و نیز شهرهای اهواز و همدان که جزء 10 مرکز کلان منطقه‌ای هستند باید دانشکده طب سنتی ایجاد شوند.

وی همچنین بر تشکیل دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش تاکید کرد.

دکتر خدادوست رشته مراقبت بالینی طب سنتی و ماساژ درمانی را از جمله رشته‌های مرتبط با طب سنتی عنوان کرد و گفت: سیاستگذاری کلیه رشته‌های مرتبط با طب سنتی باید در معاونت طب سنتی صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: همچنین بهتر است کلیه افرادی که در رشته‌های مرتبط با علم پزشکی تحصیل می کنند حداقل 2 واحد درسی بعنوان مبانی و کلیات طب سنتی بصورت اجباری در دروس خود نیز داشته باشند.

وی در ادامه بر وجود تسهیلات خاص برای جذب و علاقه مندی اعضای هیئت علمی در رشته‌های مرتبط با طب سنتی تاکید کرد و گفت: در حوزه آموزش باید تا حد امکان جذب دستیاران طب سنتی و دارو سازی سنتی افزایش یابد و به بومی گزینی در این رشته ها توجه ویژه شود.

معاون طب سنتی همچنین اجازه فعالیت افراد متخصص در طب سنتی در بخش های خصوصی و کلینیک های طب سنتی را لازم و ضروری دانست.

خدادوست بر فرهنگ استفاده صحیح از طب سنتی تاکید کرد و گفت: رسانه ملی ابزاری مناسب برای معرفی منطقی قابلیت‌های طب سنتی به دور از افراط و تفریط می‌باشد.

وی در ادامه افزود: همچنین می‌توان قابلیت‌های طب سنتی را در کتب درسی کلیه مقاطع تحصیلی گنجاند.

معاون طب سنتی با اشاره به نشست طب سنتی و مکمل سازمان جهانی بهداشت که در چین برگزار شد، گفت: به دنبال ارائه گزارش از وضعیت طب سنتی ایران در این نشست، مقرر گردید کشور ایران به عضویت کشورهای دارای طب سنتی بپیوندد.

خدا دوست در خاتمه پیام اصلی طب سنتی ایران را حفظ تندرستی براساس اصول شش گانه سبک زندگی سالم عنوان کرد و گفت: طب سنتی بر اساس گروه‌های سنی مختلف و مناطق مختلف زندگی برای هر یک از اصول شش گانه که شامل آب و هوا، خوردنی و آشامیدنی‌ها، خواب و بیداری، فعالیت‌های بدنی و ورزش، پاک سازی و دفع مواد زائد بدن و حالات روحی و روانی است، تدابیر و توصیه‌هایی دیده است.


تگ ها پذیرش دانشجو پذیرش دانشجو در داروسازی پذیرش دانشجو در طب سنتی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank