پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          15 امرداد 1393 - 06 August 2014


اولویت کار وزارت علوم در دانشگاه‌ها برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی است

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از اولویت‌های مهم و تاکید شده رهبر معظم انقلاب است که در این راستا نیز آئین‌نامه‌های مربوطه تدوین شده است.
 بااشاره به سفر به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید، اظهار کرد: در این دیدار گزارش فعالیت‌های وزارت علوم به ویژه فعالیت‌های فرهنگی را به مراجع بزرگوار ارائه کردیم و پیام مراجع را دریافت و به وزیر علوم ابلاغ می‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه دیدار با علما، افزود: ما معتقدیم که تعامل با علما از فعالیت‌های ضروری است، زیرا علما باید از فعالیت‌ها و برنامه‌های ما با خبر شوند و این تعامل سبب شود تا ما به سمت تحقق دانشگاه اسلامی و آرمان وحدت حوزه ودانشگاه برسیم.

هاشمی بااشاره به دغدغه مراجع برای ترویج فرهنگ اسلامی، تصریح کرد: بزرگ‌ترین دغدغه مراجع اسلامی شدن دانشگاه‌ها است و این یک دغدغه مشترک است، البته در شرایط فعلی نیز دغدغه جدی وزارت علوم اسلامی شدن دانشگاه‌ها است.

معاون فرهنگی وزیر علوم بااشاره به ویژگی دانشگاه اسلامی، عنوان کرد: یک دانشگاه اسلامی ساختاری اسلامی دارد و افراد صدیقی که ملتزم به رعایت فرهنگ اسلامی هستند در این دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند و این ضرورتی است که سبب پیشرفت اسلام می‌شود.

وی بااشاره به سفر قبل و همراهی با وزیر علوم و استفاده از نصایح مراجع، گفت: ما در این مدت به طور هفتگی جلساتی را برای سیاست گذاری و هماهنگی دستگاه‌ها را برگزار می‌کنیم، البته جلساتی را نیز به طور مرتب برای اسلامی شدن دانشگاه‌ها برگزار می‌کنیم که وزیر علوم نیز ریاست جلسات را عهده دار هستند.

هاشمی با اشاره به جلسات معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها، ابراز کرد: جلساتی به شکل متمرکز بین معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، البته کارگروه‌هایی برای تحقق اسلامی شدن دانشگاه‌ها نیز ایجاد شده است.

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به اهمیت برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، بیان کرد: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از اولویت‌های مهم و تاکید شده رهبر معظم انقلاب است که دراین راستانیز آیین نامه‌های مربوطه تدوین شده است.

وی با اشاره به تلاش برای تحقق آرمان دانشگاه‌های اسلامی، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا در پایان دوره چهارساله خود گزارش مفصلی از فعالیت‌های خود عرضه کنیم، زیرا دانشگاه‌های ما ظرفیت بهره‌مندی از سبک اسلامی شدن را دارد.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank