پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          25 امرداد 1393 - 16 August 2014


احداث دو مجموعه پارک علمی در دو منطقه شرق و غرب تهران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از احداث دو مجموعه پارک علمی در دو منطقه شرق و غرب تهران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هر واحد جامع و بزرگ دانشگاه باید یک مرکز رشد داشته باشد، در یک برنامه چهار ساله مراکز رشد دانشگاه به ۱۵۰ مرکز خواهد رسید.
 دکتر حمید میرزاده در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس که با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاونان، مشاوران و روسای برخی از واحدهای دانشگاهی استان تهران صورت گرفت، با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه بهمن ماه سال گذشته تفاهم نامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی ریاست جمهوری به منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و تشریک مساعی فی‌ما بین منعقد شد تا به اهدافی در زمینه ایجاد پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه برسیم.
وی ادامه داد: ایجاد فن‌بازار دانشگاه و تامین نیازهای فناور، همکاری و تجاری‌سازی نتایج تحقیقاتی و استفاده از ظرفیت طرفین از جمله مفاد این تفاهم‌نامه بود و انتظار ما این است که با بازدید امروز هرچه سریع‌تر زمینه عملیاتی‌ شدن این تفاهم‌نامه فراهم شود.
رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه مخاطبان ما و جمعیت دانشجویی کشور به طور عام و دنشگاه آزاد به طور خاص کاهش یافته است، گفت: درعین حال که رقبای ما نیز زیاد شده است، باید راهکار جدیدی در حوزه تاثیر نوآورانه پیدا کنیم که یکی از آن‌ها شرکت در اقتصاد مقاومتی است که زیر بنای آن دانش محوری است.
میرزاده خاطر نشان کرد: از آنجا که بدنه دانشگاه آزاد یک بدنه آموزشی است، می‌تواند حوزه تاثیر مثبت در شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی داشته باشد.
وی به همکاری دولت تدبیر و امید با دنشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این همکاری فرصتی طلایی به دانشگاه آزاد داد تا در اراضی واحدهای تجمیع شده امکان ایجاد پارک فراهم شود.
میرزاده با بیان اینکه از آغاز تاسیس دانشگاه آزاد مجموعه رشته محل‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری حدود 3 هزارو 120 رشته محل بود، گفت: با هماهنگی وزارت علوم پس از تجمیع هزارو 553 رشته محل برای توسعه مقاطع دکتری خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه اولین محور همکاری دانشگاه آزاد با دولت تدبیر و امید را در طرح تجمیع دیدیم گفت: دانشگاه آزاد در حوزه تهران نیز باید پارک فناوری داشته باشد یکی در منطقه شرق و دیگری در منطقه غرب (گرمدره).
رئیس دانشگاه آزاد یادآور شد: دانشگاه آزاد در استان تهران دارای بیش از 300 هزار دانشجوست که یک پنجم دانشجویان دانشگاه در 32 واحد بزرگ وجامع آن مشغول به تحصیل‌اند و راه اندازی دو مجموعه پارک علمی در این دو منطقه از ضروریات است و یکی از جاهایی که فضای مناسب برای پارک فناوری و سرویس‌دهی مطلوب در آن می‌تواند فراهم شود، زمین وسیعی است که ما در گرمدره داریم.
وی تاکید کرد: نگاه ما باید نگاه ملی باشد و امیدواریم پس از اجرای طرح تجمیع مجموعه بزرگی از مراکز رشد در واحدهای جامع ایجاد کنیم، به طوری که برای هر واحد جامع و بزرگ دانشگاه یک مرکز رشد مستقل داشته باشیم.
میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد حدود 30 مرکز رشد پراکنده در سراسر کشور دارد، تصریح کرد: امیدواریم تعداد این مراکز در یک برنامه چهار ساله به 150 مرکز افزایش یابد.
رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه استعداد خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی که نیازمند حمایت‌هایی برای تجاری‌سازی است گفت: از اینکه عاملیت صندوق نوآوری به دانشگاه آزاد واگذار شد بسیار خرسندیم.
وی خواستار همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با پارک فناوری پردیس شد و در این خصوص راهکار‌هایی ارائه کرد.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی