پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 امرداد 1393 - 21 August 2014


ارتقای علمی 166 مرکز علمی آموزشی جنوب کشور


مجید ارشاد ظهر چهارشنبه در اختتامیه المپیادهای بین المللی شیمی، ریاضی و آمار، افزود: بسیاری از دانشگاه های جنوب کشور قبلا از دانشکده های دانشگاه شیراز بوده اند که الان مستقل شده اند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگیهای شهر شیراز وجود دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه شیراز در آن است و یکی از دانشگاه های تراز اول کشور محسوب می شود، گفت: این دانشگاه دارای 650 نفر هیئت علمی است و تقریبا در تمام مقاطع تحصیلی آموزش می دهد.

رئیس دانشگاه شیراز بیان کرد: دانشگاه شیراز اولین دانشگاهی است که اولین دوره دکترای علوم یعنی دکترای شیمی را در کشور ایجاد کرد.

ارشاد در اشاره به ویژگیهای مثبت دانشگاه شیراز گفت: یکی از افتخارات این دانشگاه حضور اساتید ارزشمند با شهرت و محبوبیت جهانی در این دانشگاه است و حضور تمام وقت اساتید در این دانشگاه باعث شده که دانشجوها رضایت داشته باشند و در این دانشگاه دانشجوهای کارآفرین به وجود آید و همچنین از نکات قوت این دانشگاه تاکید بر انضباط و اخلاق آکادمیک است.

وی گفت: این دانشگاه دارای 15 دانشکده و حدود 20 هزار دانشجو است که 10 هزار نفر از آنها در مقاطع تکمیلی هستند.

رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه این دانشگاه دارای 18 مرکز پژوهشی است، افزود: هدف از ایجاد مراکز پژوهشی رسالت اجتماعی دانشگاه در برابر جامعه است و با ارتباط نزدیکی که با دستگاههای اجرایی ایجاد می کند در حل معضلات اجتماعی کشور اثرگذار است و این یکی از رسالتهای عمده دانشگاه های کشور است که مشکلات کشور را شناسایی و با توجه به توانایی های علمی خود برای حل آنها اقدام کنند.

المپیادهای بین المللی فرصتی برای آشنایی با فرهنگهای غنی دیگر کشورها

رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه المپیادهای بین المللی فرصتی برای آشنایی با فرهنگهای غنی دیگر کشورها ایجاد می کند، گفت: علاقه مند بودیم که آزمون های المپیاد در دانشگاه شیراز برگزار شود که هم دانشجوها با دانشگاه آشنا شوند و هم محیط علمی تر باشد که میسر نشد.

ارشاد عنوان کرد: همه ما به اهمیت علوم پایه واقف، و مطمئن هستیم که اساس دانش بشری علوم پایه است و موضوعات پایه ای حرکت، ماده، خلقت و حیات منشا علوم پایه است و این علوم نیاز به درک عمیق و دقیق و تلاش زیاد برای یادگیری دارد.

وی بیان کرد: همه تسهیلاتی که الان استفاده می کنیم مدیون اختراع و نوآوری نخبگان رشته های علوم پایه است و اقتصاد دنیا نیز مدیون ایده های برتر و تبدیل ایده های برتر به تکنولوژی است.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: علم زبان مشترک ملتهاست و باعث نزدیکی آنها به هم می شود.

ارشاد گفت: تلاشهای مستمر دانشجویان و اساتید تاثیر مهمی برای ایجاد دنیای بهتر برای آیندگان دارد.

وی اظهار کرد: یکی از ویژگیهای شهر شیراز این است که دو شاعر بی نظیر، سعدی و حافظ، را که شهرت و ومحبوبیت جهانی دارند پرورش داده و اینها معلمانی برای همه دنیا و بشریت هستند و همه ما می دانیم که معلمها هستند که هوش و استعدادها را کشف می کنند.

رئیس دانشگاه شیراز ادامه داد: باید معلمانی آگاه داشته باشیم و به آنها احترام بگذاریم تا آنها جامعه ای مبنی بر آگاهی برای ما بسازند و آگاهی است که ریشه های پلیدی و بدی و تعصبهای ملی و تاریخی را از بین می برد و راه را برای نیکبختی انسان ها باز می کند.

ارشاد گفت: دقت در امور است که باعث توسعه علوم می شود، همان طور که دقت در کار باعث انقلاب صنعتی شده است.

وی همچنین ابراز داشت: امیدوارم که رقابت المپیادهای بین المللی برای دانشجوها الهام بخش بوده باشد و به دانش و عمق دانش آنها افزوده باشد.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی