پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 شهریور 1393 - 28 August 2014


دوباره فضای امنیتی و ترس به دانشگاه‌ها باز  نمی‌گردد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه احساس می کنیم شکوفه‌های امید ونشاط طی یک سال اخیر در دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها به بار نشسته است، اظهار کرد: در چند سال گذشته به نظر می‌رسید فضای حاکم بر دانشگاه‌ها قدری نگران کننده بود که به نظر می‌رسد این فضا دیگر رخت بربسته است و هیچگاه دوباره فضای ترس و خفقان به دانشگاه‌ها باز نخواهد گشت.

به گزارش ایسنا، دکتر میرزاده در چهارمین جلسه هیأت امنای استان زنجان اظهار کرد: خوشبختانه بافعالیت‌های انجام شده توسط دولت تدبیر و امید، نشاط علمی در جامعه دانشگاهی برقرار شده که باعث امیدواری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سازوکارهایی که طی مدت یک سال گذشته در دستورکار قرار گرفته، روش‌هایی کاملا سیستماتیک و مبتنی بر استانداردهای بین المللی است که امیدواریم ظرف مدت کوتاهی به توسعه کیفی دانشگاه منجر شود.

میرزاده با بیان اینکه همانگونه که حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس هیات موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفته اند، این دانشگاه متعلق به همه مردم است، افزود: دانشگاه آزاد جایی است که زمینه رشد و توسعه اقتصادی، علمی، فرهنگی و... کشور را فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن بیش از پنج میلیون فارغ التحصیل، 12 میلیون مترمربع فضای آموزشی، 30هزار عضو هیأت علمی و یک میلیون و 700هزار نفر دانشجوی در حال تحصیل، از جایگاه بی‌نظیری بین دانشگاه‌ها برخوردار است و قطعا این موفقیت مرهون لطف الهی، حمایتهای آیت الله هاشمی رفسنجانی و پایمردی دکتر جاسبی و همکاران ایشان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه گستره دانشگاه آزاداسلامی فقط به 470 واحد دانشگاهی محدود نیست، افزود: از هر 2 یا 3 خانواده ایرانی به نوعی با دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط هستند. بنابراین حرکت به سمت توسعه اقتصادی، فرهنگی و علمی از مهمترین وظایف ما به شمار می رود.

وی با اشاره به تشکیل شورای اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد از اولین دانشگاه‌هایی بود که با تشکیل شورای اقتصاد، در تحقق اقتصاد مقاومتی دانش محور گام برداشت.

میرزاده ادامه داد: علاوه بر برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصادی و کاهش وابستگی مالی واحدها به شهریه، برای انجام فعالیت های فرهنگی وسیع اثرگذار و اجرای طرح های فرهنگی جاودان و ماندگار در سطح کشور برنامه هایی جامع در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه احساس می‌کنیم شکوفه‌های امید ونشاط طی یک سال اخیر در دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها به بار نشسته است، اظهار داشت: در چند سال گذشته فضای حاکم بر دانشگاه‌ها نگران کننده بود که به نظر می‌رسد این فضا دیگر رخت بربسته و باعث شده دانشگاه‌ها مسیر خود را به خوبی پیدا کنند و دوباره فضای ترس و خفقان به دانشگاه‌ها باز نخواهد گشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تشکیل شوراهای راهبردی در این دانشگاه گفت: 14 شورای راهبردی در زمینه های فرهنگی، برنامه ریزی، اجرایی و... تشکیل شده و شوراهای متناظر با آن نیز در استانها شکل گرفته یا در حال شکل گیری است که امیدواریم این شوراها به توسعه هرچه بیشتر کمی و کیفی دانشگاه کمک کند.

وی به هماهنگی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی با سیاستهای کلان نظام اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کسانی در دانشگاه آزاد مسئولیت سرپرستی واحدها را برعهده دارند که تمامی آنها میثاق نامه تعهد به با نظام و انقلاب و رهبری را امضا کرده اند.

میرزاده با بیان اینکه طرح تجمیع پردیس های علوم و تحقیقات با واحدهای مادر، بسیاری از مشکلات مالی دانشگاه آزاد را برطرف کرد، اظهار داشت: اشتباهات و سوء مدیریت ها در دولت قبل باعث شد تعداد مراکز آموزش عالی دولتی افزایش پیدا کند که این موضوع مغایر اصل 44 قانون اساسی به شمار می رود. این واحدها هم اکنون با استفاده از بودجه دولت زیربناها و فضای آموزشی ایجاد کرده اند ولی از دانشجویان شهریه می گیرند با اینکار ظرفیتهای دانشگاه آزاد که بدون تحمیل به بیت المال ایجاد شده بود، خالی مانده است.

وی در توضیح گفته‌های خود افزود: طبق قانون باید زمینه های گسترش فعالیتهای مراکز خصوصی فراهم شود اما جای سوال است که چرا با وجود دانشگاه آزاد و زیرساختهای به وجود آمده توسط آن، این مراکز افزایش پیدا کردند که اکنون دولت قادر به تامین بودجه آنها نیست.

در ابتدای این جلسه دکتر یدالله رجایی دبیر هیات امنا و رییس واحد زنجان گزارش از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان رائه کرد و گفت: اکنون این استان با 4 واحد و 2 مرکز در 366 هکتاز زمین و 210 هزار متر مربع فضای آموزشی و 653 عضو هیات علمی مشغول فعالیت علمی آموزشی بوده و تعداد 23 هزار و سیصد و بیست دانشجو و 8897 فارغ التحصیل(در دو سال اخیر) داشته و نسبت استاد و هیات علمی(40نفر) به دانشجو و نسبت فضای آموزشی به دانشجو(9/6) در آن مطلوب است.تگ ها عضو هیأت علمی فضای ترس فضای امنیتی دانشگاه‌ها اقتصاد دانش بنیان نسبت استاد و هیات علمی فارغ التحصیل نشاط علمی جامعه دانشگاهی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی