پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran




کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          29 شهریور 1393 - 20 September 2014



اسامی متخلفین بورسیه‌ها اعلام نمی‌شود 

آیین‌نامه قبلی همچنان به قوت خود باقی است حتی اگر با ایرادات و کمبودهایی همراه باشد؛ برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه صنعتی اصفهان در سال گذشته انتخابات شوراهای صنفی خود را بر مبنای آیین‌نامه قبلی برگزار کرده‌اند.

وی ادامه داد: با این حال نظر ما این است که در اصلاحیه جدید، آیین‌نامه کمی روان‌تر شود؛ همچنین تعدد شوراها در دانشکده‌های مختلف باید مورد بررسی قرار گیرد؛ کلا بنا بر این است تا زمانی که اصلاحیه ابلاغ نشده، انتخابات شوراهای صنفی برگزار شود.

معاون وزیر بیان کرد: وجود شوراهای صنفی در دانشگاه‌ها امری مبارک است و مناسب برای توسعه دانشگاه‌هاست؛ اصلاحیه آیین‌نامه‌های تشکل‌های صنفی در حال پیگیری است که در این بین البته از دبیران شوراهای صنفی قدیم هم نظرخواهی خواهد شد و امیدواریم در ترم آینده این اصلاحیه به انجام برسد و ابلاغ شود.

رییس سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: با توجه به تعاملی که بین مسئولین دانشگاه‌ها و دانشجویان از طریق شوراهای صنفی ایجاد می‌شود، اصل وجود شوراهای صنفی امری مناسب است. توصیه ما به دانشگاه‌ها این است که با همدلی، برگزاری انتخابات شوراهای صنفی را دنبال کنند.

معاون وزارت علوم خاطرنشان کرد: با این حال آیین‌نامه پیشین ایراداتی دارد که باید برطرف شود اما دانشگاه‌ها نباید منتظر اصلاحیه جدید برای برگزاری انتخابات بمانند.

صدیقی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص تغییر ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر در مورد پذیرش دانشجو به حدی از پایداری رسیده‌ایم؛ در حقیقت نه پذیریش‌ها به طور جدی کم شده‌ و نه با رشدی جدی همراه بوده‌ است. مثلا سال گذشته، در مقطع دکتری بیش از 11 هزار دانشجو پذیرش شدند که امسال نیز شاهد همین تعداد پذیرش بودیم.

وی عنوان کرد: اما در مجموع در مقطع کارشناسی‌ارشد شاهد کمی افزایش دانشجو بوده‌ایم؛ دانشگاه‌های بزرگ نیز تقریبا به یک ثباتی در مقطع کارشناسی رسیده‌اند و میزان پذیرش را افزایش نمی‌دهند؛ به طور کلی افزایش پذیرش دانشجو مشهود نبوده است؛ اگر هم افزایشی بوده، در مقطع تحصیلات تکمیلی ‌است.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در در بخش بعدی در خصوص کارگروه رسیدگی به بورسیه‌های غیرقانونی خاطرنشان کرد: این موضوع توسط شخص وزیر و به ‌طور مستقیم از سوی این مقام دنبال می‌شود؛ کمیته آن مشخص شده‌ است که در آن مورد به مورد بررسی شده، دسته‌بندی‌ها صورت گرفته که هر فردی در چه دسته‌بندی قرار گیرد.

وی با اشاره به کارگروه تشکیل شده در مجلس شورای اسلامی برای بررسی بورسیه‌های غیرقانونی اظهار کرد: کمیته‌ای که در دولت تشکیل شده عملکردی متفاوت با کمیته مجلس شورای اسلامی دارد؛ در حقیقت کمیته مجلس نقش نظارتی و کمیته دولت نقش تصمیم‌گیرنده دارد.

صدیقی در پاسخ به این سوال که «آیا اسامی متخلفین اعلام می‌شود؟» گفت: نه، قطعا؛ موارد تخلف تنها به اشخاص متخلف اعلام خواهد شد.




تگ ها اسامی متخلفین بورسیه‌ها اعلام نمی‌شود اسامی متخلفین بورسیه‌ها بورسیه وزارت علوم

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی