پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 شهریور 1393 - 21 September 2014


تشکیل معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی


 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل معاونت اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: چهار معاونت پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی مأمور تهیه راهکارهای تحقق سیاست های علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری شدند.
دکتر میرزاده در هجدهمین جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه سیاست‌های کلی علم و فناوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی به تازگی آن را ابلاغ کرده اند، قدم‌های موثر و مناسبی برداشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: خوشبختانه در طول ماههای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه برنامه ریزی‌های موثری تدوین کرده که با ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری، به طور حتم گام‌های قووی تر و بلندتری برخواهیم داشت.

دکتر میرزاده با تأکید بر تشکیل کارگروه‌های مختلف ملی و منطقه ای در راستای اجرایی کردن این سیاست‌ها گفت: امیدوارم با تشکیل این کارگروه‌ها، بتوانیم راهکارهای اجرایی مناسب در پیش بگیریم و آنها را در هیأت امنای مرکزی و یا شورای دانشگاه به تصویب برسانیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین وجوه سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در زمینه علم و فناوری، تأکید بر اجرای این سیاست‌ها در بازده زمانی مشخص است. برای مثال تأکید بر سهم 50درصدی علم و فناوری در تولید ناخالص داخلی کشور از جمله این شاخصه بارز است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه با توجه به پتانسیل‌ها و استعدادهای داخلی، چشم انداز قابل قبولی در تحقق اهداف سیاست‌های کلی علم و فناوری وجود دارد، افزود: خوشبختانه استعدادهای شگرفی در داخل کشور برای تحقق اهداف سیاست‌های ابلاغ شده وجود دارد که از جمله آنها می توان به 10میلیون فارغ التحصیل آموزش عالی کشور اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگرچه سیاست‌های ابلاغ شده به صورت خاص در زمینه موضوعات علمی و فناوری است، اما رهبر معظم انقلاب به موضوعات دیگری از قبیل حاکمیت مبانی، ارزش‌ها، اخلاق و موازین اسلامی در نظام آموزش عالی و تحقق دانشگاه اسلامی تأکید فرموده اند.

دکتر میرزاده افزود: اهتمام به نظام تعلیم و تربیت اسلامی و اصل پرورش در کنار آموزش و پژوهش و ارتقاء سلامت روحی و معنوی دانش پژوهان و آگاهی‌ها و نشاط سیاسی آنان، تربیت اساتید و دانشجویان مؤمن به اسلام، برخوردار از مکارم اخلاقی، عامل به احکام اسلامی و متعهد به انقلاب اسلامی و علاقمند به اعتلای کشور از دیگر موارد در این سند بالادستی مهم در حوزه علم و فناوری کشور است.

وی با تأکید بر اجرای هرچه بهتر این سند در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما اگرچه در یک سال گذشته در بسیاری از موارد تأکیدشده در این سند بالادستی فعالیت کرده ایم، اما با ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری، با عزم قوی تر و اراده استوارتر در این مسیر گام برخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: چهار معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی باید برای اجرای هرچه بهتر سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، با یکدیگر همکاری کنند.

معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود

وی از تشکیل معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: به زودی با تشکیل این معاونت در دانشگاه آزاد اسلامی، همکاری‌های مناسبی در جهت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با سیاست‌های ابلاغی علم و فناوری انجام خواهد شد.

دکتر میرزاده با تأکید بر تدوین سند بودجه سال 94 دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به زودی با آغاز مراحل ابتدایی تدوین سند بودجه سال آینده، راهکارها و برنامه ریزی‌های مناسب و اجرایی در راستای تحقق سیاست‌های کلی علم و فناوری عملیاتی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح فعالیت‌های این دانشگاه در زمینه فناوری‌های نوین نیز گفت: فعالیت های بسیار قابل قبولی در این مدت در زمینه پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده که یکی از نمونه های آن تأسیس 50 مرکز رشد و استقرار بیش از 300 واحد پژوهشی و فناور در این مراکز است.

وی از تأسیس 150 مرکز رشد در سه سال آینده در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: با اجرای برنامه های تدوین شده در دانشگاه، تا سه سال 800 واحد و شرکت پژوهشی در این مراکز رشد، افزایش خواهد یافت که در تمامی این فعالیت ها، دانشگاه آزاد اسلامی مجوز مشارکت 35درصدی در تمامی پروژه های تحقیقاتی، علمی و فناوری را که متشکل از اساتید و فارغ التحصیلان می باشند دارا خواهد بود.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی