Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 تشکیل شورای راهبردی علمی و دانشگاهی لباس
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 مهر 1393 - 28 September 2014


تشکیل شورای راهبردی علمی و دانشگاهی لباس


توجیه افراد در زمینه مد و لباس نکته مهمی است و با وجود اقدامات مهمی که انجام شده اما هنوز نیاز است این موضوع در جامعه بیشتر جا بیفتد. عفاف و حجاب و فعالیتهای مرتبط انجام شده با این موضوع به کمیسیون اصل 90 هم گزارش شد. در کل مسئولیت عفاف و حجاب در کشور به عهده وزارت کشور است اما وزارت فرهنگ و ارشاد در این زمینه بسیار فعال عمل کرده است.
حمید قبادی امروز یکشنبه در نشست خبری، درباره عملکرد شش ماهه نخست سال کارگروه ساماندهی مد و لباس به برخی موارد اشاره کرد و گفت: در شش ماه نخست سال جاری، اقدامات گسترده‌ ای در راستای توجیه و معرفی فعالیتها همچنین ارتقای دیدگاه مسئولان در حوزه مد و لباس از جمله حضور در جلسات کمیسیونهای فرهنگی، اجتماعی، کمیسیون اصل 90 و شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت.

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس درباره برگزاری جلسات شورای راهبردی این کارگروه، اظهار داشت: در این شورا استادان و کارشناسان حوزه مد و لباس و جمعی از صاحبنظران حضور دارند که به تناسب موضوعات، تصمیم سازیهایی صورت می گیرد. در همین زمینه با ایجاد شوراهای راهبردی در 4 حوزه بین‌ الملل، صنعت، تولید و فروش، علمی و دانشگاهی از نظرات پیشکسوتان در عرصه مد و لباس استفاده شود.

قبادی در ادامه این نشست خبری با ابراز امیدواری از اینکه به زودی شورای راهبردی طراحان با حضور تعداد زیادی از طراحان و کارشناسان این حوزه برگزار شود، افزود: در جشنواره سال جاری، مدیریت و برنامه‌ریزی این بخش توسط شورای راهبردی، برنامه‌ریزی و اجرا می شود.

مشاور وزیر ارشاد از دیگر اقدامات کارگروه ساماندهی مد و لباس را راه‌اندازی مراکز توزیع و عرضه لباس بر اساس الگوهای اسلامی و  ایرانی اعلام کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌ها و اتحادیه سراسری پوشاک این مراکز شناسایی شدند. همچنین دومین مرکز ارائه لباسهای اسلامی ایرانی به زودی کار واگذاری خود را به متقاضیان آغاز می کند.

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به برگزاری 9 نمایش زنده لباس برای زنان و مردان، گفت: بعد از روش غلطی که یکی از مؤسسات در برگزاری نمایش زنده مد و لباس اجرا و ما را تا حدودی با مشکل مواجه کرد، تجدیدنظر جدی در خصوص برگزاری نمایشهای زنده لباس صورت گرفت. به همین منظور در بخش نمایش زنده مد و لباس از مرحله ثبت‌ نام تا پایان اجرا به صورت آیین‌ نامه تدوین و شیوه‌ نامه اجرایی آن به مؤسسات ابلاغ شد.

وی افزود: تا روز گذشته 9 نمایش زنده در کشور برگزار شد که از این میان 8 اجرا مخصوص خانمها و یک اجرا برای آقایان بود، در خصوص اجراهای خانمها باید گفت صرفاً حضور بانوان مجاز بود اما برای لباس آقایان حضور هر دو گروه بلامانع است.

قبادی ادامه داد: برگزاری نمایشهای زنده را تخصصی تر و حرفه ای تر انجام می دهیم، به همین منظور آموزش مدلینگها بر اساس الگوی اسلامی ایرانی در دستور کار است. مجریان برگزاری این نمایشها که باید از سوی کارگروه مجوز داشته باشند لازم است از طریق شیوه نامه ای که ابلاغ می شود،عمل کنند و مدلینگها باید پیش از اجرای نمایش زنده احراز صلاحیت شده باشند.

وی با بیان اینکه کارگروه ساماندهی مد و لباس به دنبال بهپوشی و زیباپوشی مردم است، تاکید کرد: هم اکنون آموزش مدلینگ در دو مؤسسه انجام می‌ شود و دو مؤسسه دیگر نیز در مرحله دریافت مجوز هستند.

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس، گفت: برای اینکه فردی بتواند کارت صلاحیت مدلینگ را دریافت کند باید 65 ساعت آموزش فنی ببیند که این آموزش شامل مباحث دینی و آموزشهای دینی مرتبط، روشهای فنی نمایش و  ارائه محصول بدون تبرج و خودنمایی است و از سوی دیگر بهداشت روحی، روانی و جسمی فرد نیز باید مورد تأیید قرار گیرد؛ یعنی زیبایی فرد طبیعی باشد و نباید عملی روی خود انجام داده باشد.
تگ ها تشکیل شورای راهبردی علمی و دانشگاهی لباس تشکیل شورای راهبردی علمی دانشگاهی مد لباس لباس دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی